Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Vairums iedzīvotāju uzskata, ka dzīve Rīgā ir labāka nekā citviet Latvijā

Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka dzīve Rīgā kopumā ir labāka nekā citviet valstī, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati. Šogad maijā iedzīvotājiem ticis lūgts vērtēt, vai dzīve Rīgā ir labāka nekā citās Latvijas vietās. 62% respondentu atzina, ka kopumā dzīve galvaspilsētā ir labāka nekā citviet valstī - 32% aptaujāto uzskata, ka tā ir nedaudz labāka, savukārt vēl 30% domā, ka tā ir ievērojami labāka.

Pēdējo septiņu gadu laikā iedzīvotāju vērtējumam kopumā ir tendence kristies - 2013.gadā viedokli, ka dzīve Rīgā ir labāka, kopumā pauda 67% iedzīvotāju. Visbiežāk dzīvi Rīgā kā kopumā labāku iedzīvotāji vērtēja 2003.gadā, kad šādu viedokli pauda 72% iedzīvotāju.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars sarucis par diviem procentpunktiem.

Pretēju viedokli pauduši 9% iedzīvotāju - 6% aptaujāto uzskata, ka dzīve Rīgā ir nedaudz sliktāka nekā citviet Latvijā, bet vēl 3% - ka tā ir ievērojami sliktāka. Negatīvākais vērtējums dzīvošanai Rīgā fiksēts 2010.gadā, kad šādu viedokli pauda kopumā 18% iedzīvotāju.

Teju katrs ceturtais (23%) iedzīvotājs uzskata, ka dzīve Rīgā ir tāda pati kā citur, savukārt vēl 7% aptaujāto nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Latvijas ziņas