Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aprit 15 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā

Šodien aprit 15 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES).
Kā uzsver Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, 1.maijs ir kļuvis par dienu, "kad varam svinēt atgriešanos Eiropas valstu saimē, kurai esam piederīgi".

"ES mūs vieno kopīgās vērtībās un pārliecībā, ka tikai kopā mēs varam nodrošināt mieru, pārticību un labāku nākotni," uzsver politiķis, "tikai vienota un solidāra ES var sniegt atbildes uz mūsdienu globālajiem izaicinājumiem."

Kā infografikā par šo gadadienu uzskaita Eiropas Parlamenta izpētes dienests, ES ir devusi pārvietošanās brīvību, izlīdzinātus telekomunikāciju tarifus, ieguldījumus ēkās un infrastruktūrā, daudzās valstīs vienotu valūtu, neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas visā ES, vienādus pārtikas standartus, ieguldījumus izglītībā un mūžizglītībā u.tml.

Latvijas ziņas