Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karvas HES būvdarbi turpinās 2

Administratīvā tiesa Rīgas tiesu namā 20.oktobrī skatīs prasību vērtēt Karvas hidroelektrostacijas būvniecības tiesiskumu un lemt par tās pārtraukšanu. Lai gan tiesvedības laikā darbi būtu jāpārtrauc, tie turpinās.

Braucot gar hidroelektrostacijas būvlaukumu, tikai pirmajā brīdī šķiet, ka tajā viss ir klusu un nekas nenotiek. Piebrauc smagā automašīna ar liela diametra caurulēm, divi vīri zāģē bērzu, kas acīmredzot aug vietā, kur tiek uzplūdināta ūdenskrātuve. Tuvējās mājas iedzīvotāja atzīst, ka visu laiku kaut kas notiek – gan zemes darbi, gan arī kopš septembra pamazām tiek uzplūdināts ūdens. Viņai nekas nav pret hidroelektrostacijas būvi, būšot sakārtota vide un arī peldvieta. Alsviķu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko atzīst, ka pēdējā laikā nav bijis pie Karvas HES.

“Tas nebūtu pareizi, ja apturētu būvdarbus. Vajag pilnībā nojaukt, kas gan nav iespējams, vai arī turpināt darbus līdz spēkstacijas  pabeigšanai. Tādu objektu kā pašlaik nevar atstāt. Kāda var izskatīties nepabeigta būve?” uzskata J.Griščenko.

“Tur viss notiek. Tiesā ir apstrīdēta būvatļauja, tāpēc notiek objekta konservācija,” atzīst Madonas reģionālās vides pārvaldes direktors Jevgeņijs Sobko. Viņš secina, ka 90 procenti darbu ir jau izdarīti, tāpēc nav tik vienkārši visu apturēt un pārtraukt. “Šobrīd tiek uzplūdināta ūdenskrātuve. Ūdens līmenis ir jau diezgan augsts, tāpēc nav iespējams rīkoties tā, kā ienāk prātā, un apturēt. Pēc tiesas sēdes būs lielāka skaidrība, kas notiks tālāk. Vai hidroelektrostaciju pabeigs vai varbūt tā tiks iekonservēta,” skaidro J.Sobko. Būvdarbus pārrauga Alūksnes būvvalde un Lauku atbalsta dienests, kas izsniedza būvatļauju. 

J.Sobko uzskata, ka ir jāpabeidz hidroelektrostacijas būvniecība. SIA “Patina” ir izpildījusi visas prasības, pēc savas iniciatīvas projekta darbos iekļaujot zivju ceļa izbūvi. “Turbīnas ir ļoti modernas. Labi arī tas, ka ir liela ūdenskrātuve. Tā būs skaista un laba. Turklāt objekta būve bija atļauta, tāpēc domāju, ka to varēs arī pabeigt,” atzīst J.Sobko. Saskaņā ar HES paredzēto darbu gaitu, bija paredzēts rudenī to nodot ekspluatācijā. SIA “Patina” īpašnieks Aldis Stūriška no komentāriem pagaidām atsakās. Viņš norāda, ka skaidrot situāciju varētu ne agrāk kā 27.oktobrī. Uzņēmumam tiesas procesā ir piešķirts trešās personas statuss, pieaicinot atbildētāja – Lauku atbalsta dienesta – pusē. Administratīvajā tiesā prasību iesniedza Latvijas Makšķernieku asociācija, Vides aizsardzības klubs un biedrība “Fario”.

Komentāri 2

vietējais

Bet darbi vienalga turpinās, katru dienu. Un kas tur var būt sakārtots, aizbrauciet un paskatieties, vai tur izskatās sakopta vide,nav pat tuvu tam visam.

pirms 7 gadiem, 2011.10.27 11:55

Vakar tiesa noraidīja Karvas HES buvniecības darbības atjaunošanu!!!

pirms 7 gadiem, 2011.10.21 13:21

Vietējās ziņas