Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā sniegt palīdzību bērnam aizrīšanās gadījumā un kā viņu elpināt, jāzina ikvienam no vecākiem!

Vai no tā, ko mācījies autoskolas pirmās palīdzības sniegšanas kursos, vēl atceries, kā jāsniedz palīdzība bērnam aizrīšanās gadījumā? Un kā jāveic elpināšana? Ja tas sen aizmirsts, atkārto! Jo katram pieaugušajam ir jāzina, kā nelaimes gadījumā palīdzēt bērnam.

Īstenojot Labklājības ministrijas projektu, Latvijas vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv” ir izdevusi padomu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”, ko vecāki var saņemt bez maksas, kā arī var lasīt internetā – www.mammamuntetiem.lv/zurnals. Žurnālā iekļauti daudzveidīgi informatīvi materiāli par to, kā vecāki var novērst bērna traumatisma riskus un kā bērnam sniegt pirmo palīdzību dažādu traumu gadījumā. Tāpat projekta ietvaros izveidotas infografikas – „Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties” un „Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam”.

„Kā bērnam sniegt pirmo palīdzību nelaimes gadījumā, piemēram, kā rīkoties, ja bērns aizrijas, un kā viņu nepieciešamības gadījumā elpināt, – tas ir jāzina ikvienam no vecākiem. Aicinu vecākus arvien iegūt jaunu informāciju par to, kā pasargāt savu bērnu no dažādām traumām,” padomu žurnāla „Bērnam Droša Bērnība” atvēršanas svētkos deva labklājības ministrs Jānis Reirs.

Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties

Bērns pasauli iepazīst caur muti, tāpēc aizrīšanās mazuļu vidū ir bieži sastopama. Taču tā ir ļoti bīstama, jo iespējama smakšana! Ja bērns svešķermeni nespēj atklepot, viņam trūkst elpas, lūpas kļūst zilas, seja – izteikti sarkana, un tad jārīkojas operatīvi.

Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam

Kā veikt mākslīgo elpināšanu, ir jāzina ikvienai mammai un tētim! Tā izmantojama, ja bērns ir zaudējis samaņu, piemēram, pēc izglābšanas no slīkšanas, vai ja nav izdevies palīdzēt atklepot aizrīšanās gadījumā un mazajam cilvēciņam iestājusies bezsamaņa.

20180119-1326-palidziba-zidainim-un-bern
20180119-1327-palidziba-zidainim-un-bern

Vietējās ziņas