Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūnija sākumā aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene" atvērs piecas dabas mājas

Jūnija sākumā aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene" atvērs piecas dabas mājas, kuru būvniecība izmaksājusi 446 995 eiro, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Pāsa.
Jaunuzceltās dabas mājas kalpos kā atpūtas un dabas izziņas pieturas punkti tiem, kas dodas pārgājienos un brauc ar velosipēdiem, un arī kā naktsmītnes ilgākam laikam, meklējot mierpilnu atpūtu no ikdienas steigas.

Dabas mājas uzbūvētas pie gleznaināko ezeru krastiem un ir mežu ieskautas, radot iespēju gan makšķerēt un vēlāk pagatavot maltīti turpat uz ugunskura, gan lasīt sēnes un ogot. Dabas mājas ir aprīkotas ar "Jotul" tipa krāsniņu, galdu ar krēsliem, desmit matračiem otrajā stāvā, āra tualeti, ugunskura vietu ar grila resti un malku, taču tur nav ne elektrības, ne ūdens.

Katra no piecām Dabas mājām aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" teritorijā Alūksnes un Apes novados stāsta par citu tematiku. Mājā Vaidavas ezera krastā varēs uzzināt informāciju par ūdeņiem un zivīm, pie Raipala ezera meža laucītē esošā dabas māja veltīta lāčiem, Ilgāja ezera krastā varēs iepazīt Kornetu-Peļļu subglaciālo gravu, savukārt mājā pie Palpiera ezera izklāstīta meža zvēru dzīve.

Visās dabas mājās ir sagatavoti un izvietoti izzinoši fakti, stāstījumi un attēli par konkrētajām tēmām. Mājām piegulošajā apkārtnē izvietoti arī tematikai veltīti izglītojoši vides mākslas objekti.

Veclaicenes ainavu apvidus piedāvā izbaudīt velo un kājāmgājēju maršrutus, jaunuzceltās dabas mājas, mežus, laukus, klajumus, ezerus un upes Alūksnes un Apes novados.

Pašvaldība aicina visus Veclaicenes apmeklētājus kopīgi rūpēties par dabas mājām un ainavu apvidus teritoriju un atstāt aiz sevis sakoptu vidi. Ja dabas mājās redzēti pārkāpēji, ikviens varēs ziņot pa mājiņās norādīto telefona numuru.

Dabas mājas tapušas Alūksnes novada pašvaldības īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā "Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" infrastruktūras uzlabošana antropogēnās slodzes mazināšanai un pieejamības nodrošināšanai".

Vietējās ziņas