Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsargu instruktori kvalificēsies augstāk divos vērienīgos mācību semināros Alūksnes novadā

Līdz 30.augustam Alūksnes novada Alsviķu pagasta "Meža Strautiņos", NBS militārajā poligonā "Lāčusils", notiks Jaunsardzes centra organizētais mācību seminārs jaunsargu instruktoriem, aģentūru LETA informēja Jaunsardzes un informācijas centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Katrīna Tiltiņa.

Kopumā šajā seminārā plāno piedalīties 70 jaunsargu instruktori, un pirmo reizi instruktoru seminārā ir aicināti piedalīties arī 50 jaunsargi, kuriem šī ir iespēja nostiprināt zināšanas.

Semināra laikā instruktoriem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas un atbilstošu kvalifikāciju, lai vadītu un nodrošinātu to, ka jaunsargiem paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbības norisinās droši un kvalitatīvi.

Kā pastāstīja Tiltiņa, instruktori un jaunsargi divas nedēļas apgūs gan praktiskās, gan teorētiskās apmācības tādos mācību blokos kā paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbību sagatavošana un vadīšana, stacionārās kaujas šaušanas ar mazkalibra ieročiem nodarbību sagatavošana un vadīšana un lauka kaujas iemaņu nodarbību sagatavošana un vadīšana.

Vienlaikus ar minēto semināru no šodienas līdz 23.augustam Nīkrāces pagasta Nīkrāces pamatskolā norisināsies jaunsargu instruktoru mācību seminārs sporta tūrismā, kurā tiks apgūts sporta tūrisms, klinšu kāpšana un pārvietošanās pa reljefu, glābšanas darbi dažādos apvidos, orientēšanās, mezglu un to sistēmu veidošana, dažādu ūdenstilpņu pareiza šķērsošana un citi sporta tūrisma apmācību kursi. Šajā seminārā tiks apmācīti 27 jaunsargu instruktori.

Jau ziņots, ka Jaunsardzes centrs instruktoru seminārus organizē divas reizes gadā - janvārī un augustā. Semināru mērķis ir jaunsargu instruktoriem sniegt iespēju iegūt jaunas zināšanas un celt savu kvalifikāciju, lai pasniegtu kvalitatīvas un drošas nodarbības jaunsargiem.

Vietējās ziņas