Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie karavīri speciālisti apgūs militārās pamatzināšanas

Pirmdien, 17. februārī, šogad pirmajā speciālistu pamatapmācības kursā profesionālajā dienestā pieņemtie karavīri speciālisti sāks apgūt amatam nepieciešamās militārās pamatzināšanas. Informē AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente Majore Sandra Brāle.

Kareivju un instruktoru speciālistu amats

Kursā piedalīsies vairāki informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) speciālisti un ārsta palīgi, kā arī avioniķis un mūziķis.
Speciālists ir karavīrs, kurš jau ir ieguvis civilo augstāko vai vidējo izglītību tajās specialitātēs, kādas nepieciešamas arī bruņotajiem spēkiem, un apmācības kursā ir apguvis amata pildīšanai nepieciešamās militārās pamatzināšanas. 
Dienestam kareivju un instruktoru speciālistu amatos bruņotie spēki pieņem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistus, aviācijas tehniskā nodrošinājuma un avionikas, elektronikas, autotransporta apkopes un ekspluatācijas, kā arī medicīnas nodrošinājuma (ārstu palīgi, medicīnas māsas) speciālistus un mūziķus. 

Virsnieku speciālistu amats
Savukārt virsnieku speciālistu amatos pieņem speciālistus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātēs.
Bruņotie spēki profesionālajā dienestā šogad plāno pieņemt līdz 700 karavīru, tai skaitā 30 karavīrus speciālistus. Viņu apmācībai ieplānoti trīs kursi: kareivjiem un instruktoriem speciālistiem plānoti divi, bet virsniekiem speciālistiem – viens apmācības kurss.

Vietējās ziņas