Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdota grāmata par Ilzeni

Ilzenes centrā “Dailes” septembra beigās notika Ilzenes bibliotēkas organizēts tradicionālais Līvu dienas pasākums. Līdztekus tas bija arī Dzelzkalēju dzimtas salidojums un novadnieces Guntas Atares grāmatas “Malienas lībieši un Dzelzkalēju dzimta” atvēršanas svētki. Ilzenieši ir ļoti lepni, jo tapusi pirmā grāmata, kur lasāma pagasta vēsture.

“Šī diena bija īpaša mūsu viešņai Guntai Atarei, kura sevi uzskata par ilzenieti, paiķenieti (apdzīvota vieta Ilzenē – red.) ar lībisku izcelsmi, jo notika viņas sarakstītās grāmatas prezentācija. Dodoties dzīves gaitās 15 gadu vecumā, no Ilzenes viņa aizbrauca 1950. gadā un tā arī uz pastāvīgu dzīvi šeit vairs neatgriezās, jo sāka strādāt Trikātas pamatskolā. Pašlaik viņas bērnības māja Ilzenē nav apdzīvota, bet ir saglabājusies. Tagad kundzei ir 84 gadi, bet Ilzenei viņas sirdī joprojām ir īpaša vieta,” saka Ilzenes pagasta bibliotekāre Nora Ceriņa.

Plašāk par jauno grāmatu un dzimtas salidojumu lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 11. oktobra numurā!

Vietējās ziņas