Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja palīdzēt ģimenei Malienas pagastā pēc ugunsgrēka nelaimes

Jau iepriekš ziņojām, ka 11. oktobra vakarā Alūksnes novadā Malienas pagasta “Graudiņos” notika ugunsnelaime, kā rezultātā Madernieku ģimenei nopostītas saimniecības ēkas un viss, kas tajās atradies.

Lelde atminas: "Domādami, ka kaķi skrāpējas pie logiem, turpinājām ikdienišķi pavadīt vakaru. Nekas neliecināja par ugunsgrēku.
Tomēr troksnis nerimies. Kad  pēkšņi mazākais dēls, skatoties pa logu, sācis saukt:“Deg!”
Diemžēl “Graudiņu” mājās nodega saimniecības ēkas - kūts, divi šķūņi, kur glabājās saimniecībai nepieciešamās lietas. Cietusi arī pagrabaugša. Sadegusi saldētava ar visiem produktiem, trīs cūkas, trimmeris, velosipēdi, kā arī 20 kubikmetri sausas malkas, kas sagādāta ziemai.

Ugunsgrēks izcēlies no īssavienojuma. "Ugunsdzēsēji teica – žurka pastrādājusi pie vadiem, ” skumji saka Lelde.

Pēc sarunas ir skaidrs, ka palīdzīga roka ģimenei tomēr būtu vajadzīga. Visvairāk nepieciešami būtu būvmateriāli, lai uzbūvētu pagraba augšu, atjaunotu šķūni, kur salikt malku. Tāpat noderētu saldētava, kur glabāt produktus. Noderētu arī ekskavatora darbs, kas izrok bedri un sastumj visu sadegušo. Viņa atzīst, ka abi ar vīru no celtniecības neko daudz nesaprot, tādēļ lieti noderētu arī celtnieku redzējums, padomi, iespējams, pat palīdzība celtniecībā.

Par iespējām sniegt palīdzību lūgums zvanīt pa tālruni 26491486.

IESPĒJA ZIEDOT
Tāpat ir iespēja sniegt materiālo atbalstu, ziedojot cietušajiem ar Alūksnes un Apes novada fonda starpniecību:

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr. 40008090271
Banka: AS SEB Banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV96ULA0050019750651
Maksājuma mērķī norādot: Ziedojums “Graudiņu” saimniecībai pēc ugunsgrēka.

Aicinām palīdzēt nelaimē cietušajai ģimenei, sniedzot jebkādu atbalstu savu iespēju robežās.


Plašāku sarunu ar Leldi Madernieci lasi 18. oktobra "Alūksnes un Malienas Ziņas" numurā.


Vietējās ziņas