Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepriecina sirmgalvjus Ziemassvētkos 2

Šajās dienās Alūksnes un Apes novada fonda brīvprātīgie dodas pie vientuļiem sirmgalvjiem, lai ar paciņām iepriecinātu svētkos. Tā ir labdarības akcija, ko organizē Teterevu fonds.

“Borisa un Ināras Teterevu fonda sarūpētās Ziemassvētku paciņas sirmgalvjiem tiek dalītas ar Alūksnes un Apes novada fonda, Talsu novada, Lielvārdes novada un Valmieras novada fondu atbalstu. Šo fondu brīvprātīgie piecas reizes izdala pa 165 pakām. Pirmo reizi paciņas sirmgalvji saņēma Latvijas dzimšanas dienas svētkos, tagad – Ziemassvētkos un arī nākamajā gadā svarīgākajos svētkos,” stāsta Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Katras paciņas vērtība ir 5 lati, tajā ir piparkūkas, siers “Dzintars”, majonēze, zaļie zirnīši, šprotes, dabīgais medus un 3 apsveikuma kartītes. Prioritāte svētku paciņu saņemšanā ir vientuļie pensionāri, par kuriem pastāsta kaimiņi, radi, draugi, paziņas un sociālie darbinieki. Sarakstā ietvertie cilvēki mainās, taču starp tiem ir arī tādi, kuri paciņas saņem atkārtoti. “Paciņu saņēmēji zvana mums un saka paldies, dažs ir tik aizkustināts, ka raud. Brīvprātīgie paciņu dalītāji uzklausa viņus, arī apjautājas, vai nav vajadzīga palīdzība. Tā uzzinām, kā viņi dzīvo,” saka Dz.Zvejniece. Fonda brīvprātīgā Solvita Bāliņa informē, ka iepriekš paciņu dalīšanā iesaistījušies 10 jaunieši – meitenes un puiši, bet tagad ir nedaudz mazāk – seši brīvprātīgie. Līga Spale un Jūlija Vlada atzīst, ka jūt prieku un atsaucību, ar kādu vecie cilvēki saņem paciņas. “Viena sirmgalve teica, ka pati nevarētu atļauties tādu paciņu iegādāties. Viņai garšo saldumi, tagad varēs ēst piparkūkas un dzert tēju ar medu,” stāsta L.Spale. Protams, gandarījums un laba sajūta par dāvāto prieku ir arī pašām dalītājām.

Komentāri 2

Aiga

Ļoti jauki ka jaunieši iesaistās un palīdz vecīšiem!tā turpināt!

pirms 7 gadiem, 2012.12.23 14:56

Vietējās ziņas