Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaujienā norisinājās vizuālās mākslas radošās darbnīcas

Atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma dienas, 13. septembrī Gaujienas pilī norisinājās Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) rīkotās vizuālās mākslas radošās darbnīcas “MANTO. MANTOJUMS”.

Gaujienas pils vēsturi un mākslas dažādās izpausmes palīdzēja izzināt LMS prezidents, tēlnieks Igors Dobičins un vizuālās mākslas pedagoģes Māra Kārkliņa, Ineta Riepniece, Vizbulīte Jaukule, Dace Lazdiņa. Radošajās darbnīcās piedalījās Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi un ikviens varēja gūt ieskatu heraldikā, arhitektūrā, kā arī vitrāžas mākslā un tēlniecībā, saistībā ar pasākuma norises vietu – Gaujienas pili. Darbnīcu vadītāji rosināja rūpīgi ieskatīties pils arhitektoniskajās detaļās, izprast vizuālās mākslas dažādu jomu saskarsmi, radoši izpildīt sagatavotos uzdevumus. Šādas mākslinieciskas un izglītojošas aktivitātes paplašina redzesloku un palīdz izprast kultūrvēsturisko vērtību nozīmi.

Latvijas Mākslinieku savienības radošās darbnīcas “MANTO. MANTOJUMS” atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, Valsts Kultūrkapitāla fonds un akciju sabiedrība „Latvijas valsts meži”.

Vietējās ziņas