Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galvassāpes reorganizētajā Alūksnes krustojumā 9

Jau iepriekš esam informējuši, ka Alūksnē mainīts galvenā ceļa virziens Latgales, Kanaviņu un Uzvaras ielu krustojumā. Līdz ar šīm pārmaiņām radušās arī daudzu iedzīvotāju bažas par drošību šajā krustojumā. Arī skolēnu vecākiem, kuru bērni ik dienu pa šo maršrutu dodas uz Alūksnes novada vidusskolu.

Tagad – vēl nedrošāk

Alūksniete Ņina Razmislova laikrakstam raksta: “Uzvaras, Kanaviņu un Latgales ielu krustojums vienmēr bijis sāpīgs jautājums. Tagad tas rekonstruēts ar mērķi uzlabot drošību, bet tā nav noticis. Par to es tagad pārliecinos, katru dienu braucot uz skolu, kurā mācās arī mans bērns. Joprojām bērns, nākot no Alūksnes novada vidusskolas, ir apdraudēts. Joprojām nevar droši šķērsot ielu. No skolas nākot, bērns tāpat neredz, vai no Latgales ielas puses kāds brauc. Ja kādreiz (pirms krustojuma konfigurācijas maiņas) šis braucējs apstājās, jo Kanaviņu iela bija galvenā iela, tad tagad pat neapstājas, jo Latgales iela ir galvenā. Vairs nav pat nepieciešams bremzēt. Līdz ar to šis krustojums kļuvis vēl bīstamāks un vecāku sirdis - nemierīgākas. Savulaik šeit tika plānota reversā kustība jeb aplis, kādēļ to atzina par nevajadzīgu? Vai te būs gājēju pārejas? Kā lēmēji motivē – kur viņi šeit saredz lielāku drošību?”.

Brauc, kā pieraduši

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks un izglītības, kultūras un sociālo jautājumu komitejas vadītājs Aivars Fomins skaidro: “Pašlaik iela vēl nav nodota ekspluatācijā. Kad remontdarbus pabeigs, tiks pievērsta lielāka uzmanība. Daudzi autovadītāji šajā krustojumā brauc, kā pieraduši, nevis pēc jaunajām ceļa zīmēm. Mēs noteikti pievērsīsim šai vietai papildu uzmanību. Krustojums pats par sevi ir ļoti neveiksmīgs – tur ir slīpumi, uzkalni, galvenā ceļa virziens mainīts. Noteikti turpmāk iedzīvotājus informēsim vēl papildus, par to jau esam gan runājuši, gan domājuši,” saka A. Fomins.

Jāpierod pie jaunās kārtības

Par minēto krustojumu Ceļu satiksmes drošības direkcija ir sniegusi Ceļu drošības audita atzinumu. Tajā teikts, ka drošu satiksmes organizāciju visiem ceļa lietotājiem ar līdzšinējo krustojuma ģeometriju nav iespējams nodrošināt, tādēļ nepieciešams to vienkāršot. Auditā norādīts, ka jāveido četru ielu krustojums, kāds tas šobrīd ir pārbūvēts. “Ja runājam par ceļa zīmēm un gājēju pārejām, pašvaldība nevar uzstādīt zīmes, kā vien paši izdomā. Profesionāļi ir izvērtējuši, kā labāk šim krustojumam būtu jāizskatās, un pieņēmuši tādu lēmumu – nosakot maģistrālās ielas maršrutu no Latgales uz Uzvaras ielu par galveno ceļu. 
Mums atliek tikai sniegt savu ieguldījumu – informēt un palīdzēt cilvēkiem, tostarp skolēniem, pierast pie jaunās satiksmes organizācijas,” saka A. Fomins.

Teksts un foto: Loreta Jargane

Komentāri 9

grants66

Risinājumu vajag uzreiz,kad atjaunota ir satiksme,nevis gaidīt kādu negadījumu.Ja naudas žēl ceļa zīmēm,norīkojat policiju dežūrēt “karstākajās” stundās ! P.s. Manas domas- drošāks būtu apļa veida krustojums,gan auto vadītājiem,gan gājējiem.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 12:40

vizma

vaiatad nelasat ka nevar tur apli uztaisiit???

vajag skatiities cela zimes un uz celu un viss buss okei

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 15:25

grants66

Nē,nelalsīju,jo iztieku ar saviem novērojumiem,nevis ko kāds priekšā uzraksta . :)

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 17:10

Čiekurs Egle

Kā jau parasti, stāvēsim atplestām mutītēm un kratīsim galviņas, ja jau varenais CSDD 2013. gada audits tā saka, tad tā arī darīsim. Vai tad mums savas galvas uz pleciem vajadzīgas, tak priekškam?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 23:13

Čiekurs Egle

Krustojums ir kļuvis par kaut kādu birokrātijas murgu. Kas notiek pretī "Gaišajam ekrānam" ? Ielas ir sašaurinātas, tur regulāri stāv mašīnas, visā ielas garumā. Pa vidu ir nepārtrauktā baltā līnija, apbraukt nav iespējams. Neviens to neregulē, nepamāca, policija vispār nav redzēta. Braucot no vidusskolas puses pa Kanaviņu ielu, vispār gandrīz neko nav iespējams redzēt kas notiek krustojumā. Obligātas stop zīmes, tās vajag jau tagad, pirms ziemas, ziemā, nevis kaut kad nākošgad. Kā jau minēju braucamā daļa kļuvusi jūtami šaurāka, abos virzienos būtu jābūt zīmēm apstāties un stāvēt aizliegts. Lielisks piemērs kā stulbu krustojumu, pataisīt vēl stulbāku un smaidot sacīt, ka viss tak esot kārtībā. Mēs neko nezinām, kaut kādā 2012. gadā kaut kas ir kaut ko plānojis. Vajag darīt priekš iedzīvotājiem, savas pilsētas cilvēkiem, nevis akli ticēt kaut kādiem darboņiem no Rīgas, kas pilnīgi iespējams to krustojumu ir skatījuši tikai satelītattēlos nevis reālā dzīves gājumā.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 13:04

Čiekurs Egle

P.S. Tak lai nāk tie profesionāļi kuri to ir ieteikuši un paskaidro, kur tad viņi ir?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 13:06

vellavarti

ko jūs tur murgojat.ja nemākat braukt,staigājat ar kājām.tā raksta autore dub dubam.ievērojiet ātrumu un ceļazīmes,un būs kārtība.nebraucam kā tupas aitas.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.09 19:02

Viedoklis

Interesanti ir tas, ka visi raksti, kurus cilvēki komentē un izsaka kādu neapmierinātību, ļoti ātri pazūd no pirmās lapas.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.11 07:38

maris992

Tas ka vairs neredz CP palaidušies autobraucēji! Melns Pasāts pilsētā apzen ar 110km/st, brauc ar izdegušām pagriezienu lampiņām,apstājas kreisā pusē šķersojot nepārtraukto līniju ,tas pašā centrā .
Telefonisti vispār starā !

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.11 16:36

Vietējās ziņas