Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Pomonas tempļa atklāšana 1

10. augusta vakarā Alūksnes muižas parka mazajā rhitektūras formā norisinājās - atjaunotā Pomonas tempļa un restaurēto Apaļās strūklakas (Fontāna vai Katrīnas bļodas) un Ovālās strūklakas (Turku avota) atklāšanas pasākumus, kurā tika baudīts augusta novakars mūzikas noskaņā dabas ieskautā mierā.

Ovālo un Apaļo strūklaku, kas saglabājušās savās autentiskajās vietās, restaurēja, pievadīja to darbībai nepieciešamo elektrības nodrošinājumu, kā arī ierīkoja ūdens padevi.

Pilnībā tika atjaunots zudušais Pomonas templis tā vēsturiskajā vietā, kā arī ierīkoti pievadceliņi. Pomonas templis, kas dēvēts arī par Ganiņu paviljonu, ir celts 18. gadsimta otrajā pusē klasicisma stilā. Uz neliela postamenta tempļa iekšienē atradusies romiešu dārzkopības dievietes Pomonas marmora statuja, savukārt uz paviljona kolonnu pārsedzes bijis franču valodā iegravēts teksts, latviskā tulkojumā – “Kas mīl dabu, tas mīl arī tikumu”. Parka arhitektoniski mākslinieciskās un vēsturiskās izpētes rezultātā secināts, ka parka teritorijā esošie pamati, kas iepriekš tika uzskatīti par Pomonas tempļa pamatiem, tomēr nav šai mazajai arhitektūras formai piederīgi, tāpat arī precizēta tempļa vēsturiskā atrašanās vieta. Saskaņā ar atklātā iepirkumu konkursa rezultātiem darbus veica SIA “BŪVFIRMA INBUV”. Būvprojektu izstrādātāja SIA “ARHITEKTA L.ŠMITA DARBNĪCA”.

Komentāri 1

kurkulis13

Ja jau tas ir oficiāls pasākums, nez vai domes amatpersonai ir pieklājīgi atrasties bumbierenēs, savādāk jau nevar nosaukt tās pusbikses. Varbūt domē jālemj jautājums par pieklājīga apģērba iegādi ko uzvilkt svinīgos pasākumos?

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 19:32

Vietējās ziņas