Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Lāpu gājiens Alūksnē

Pēc piemiņas dievkalpojuma karavīri un citi dievkalpojuma apmeklētāji sāka lāpu gājienu no Bībeles muzeja pa Pils ielu. Krustojumā ar Lielā Ezera ielu lāpu gājienam varēja pievienoties visi, kas nāca no svecīšu iedegšanas pie vides objekta. Gājiens virzijās līdz Jaunajai pilij, kur notika Lāčplēša dienai veltīts svinīgais pasākums.

Svētku pasākumu pie pils vadīja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši, klātesošos uzrunāja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, muzicēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un Ineses Krūmiņas dziedošie jaunieši. Pils balkonos svinīgajā sardzē ar lāpām bija Alūksnes novada jaunsargi. Pretim pilij izvietota kontūra, kurā iedzīvotāji varēja nolikt savas svecītes.

Pēc svētku pasākuma skolu kolektīvi, ģimenes, ikviens iedzīvotājs kopā ar armijas karavīriem turpināja kopīgo lāpu gājienu no Jaunās pils pa Pils ielu līdz pat 7. Siguldas Kājnieku pulka piemineklim, kur notika svētbrīdis, pieminot Brīvības cīņās kritušos 7. Siguldas Kājnieku pulka karavīrus. Arī pieminekļa kalna pakājē bija izveidota speciāla kontūra, kurā svētbrīža apmeklētāji varēja nolikt aizdegtas svecītes. Pasākumā pie 7. Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa Lāčplēša dienā svinīgo solījumu deva arī Alūksnes novada jaunsargi.


Par mūsu Latviju!

Vietējās ziņas