Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda iegūst pirmo vietu "Enkurs 2019"

Vakar, 27. aprīlī, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ğimnāzijas komanda izcīnija 1. vietu vidusskolēnu jūrniecības konkursā Enkurs 2019.

Jūrniecības nozares konkurss vidusskolēniem Enkurs 2019Konkursa aprakstsJūrniecības nozares konkurss vidusskolēniem Enkurstiek rīkots kopš 2007. gada. Konkursa mērķis –iepazīstināt vidusskolēnus ar jūrnieku profesiju. Pasaulē ir brīvas ap 30000 jūras virsnieku (jūrnieku ar augstāko izglītību) vietas. Latvijas jūras virsnieki, strādājot uz jebkuras pasaules valsts kuģa, joprojām dzīvo Latvijā –ja jūrnieks, piemēram, divus mēnešus pavada jūrā, tad viņam pienākas divus mēnešus garš atvaļinājums krastā. Jūras virsnieka profesija ir ne tikai pieprasīta, bet arī augsti atalgota, stabila, ar plašām izaugsmes iespējām.Konkurss Enkursnorisinās jūrniecības vidē –jūrnieku treniņu centrā LAPA, Jūras koledžā Novikontas, Rīgas brīvostā, uz kuģiem un Latvijas Jūras akadēmijā. Konkursa laikā jaunieši veic praktiskus atraktīvus uzdevumus, piedaloties improvizētās glābšanas operācijās, arī demonstrējot savas prasmes kuģu un laivu vadīšanā –gan izmantojot profesionāliem jūrniekiem domātos trenažierus, gan arī atklātās ūdenstilpnēs. Tāpat konkursa laikā skolēni sacenšas ugunsdzēšanas un pirmās palīdzības sniegšanas disciplīnās. Konkursa programmā ir arī teorētiskā daļa, kas ietver sevī jūrniecības nozares pamatzināšanas un prasmes.


Vietējās ziņas