Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Alūksnē iededz galveno egli

Par šāgada egles skaistumu ikviens tika aicināts pārliecināties egles iedegšanas svētkos 2.decembrī, pirmajā adventē, tāpat kā pērn. G.Čerbikovs atklāj, ka šogad egles dizains ir tāds pats kā pagājušajā gadā – balti dekori, pušķi, bumbas, egles galā - zvaigzne, gaismiņas. Jau no pulksten 16.00 laukumā pie Bībeles muzeja darbojās arī neliels Ziemassvētku tirdziņš, kurā varēja tikt pie Alūksnes novadā radītas produkcijas. Bija nopērkami dažādi gardumi, kā arī skaistas un praktiskas Ziemassvētku vai ikdienas svētku dāvanas, ko piedāvās SIA “Valrito” veikals “Gustiņš”, keramiķis Uģis Puzulis, rokdarbnieces Māra Saldābola un Sanita Prazņicāne, kā arī Kristaps Kaulakans no “Wood studio”.
Pulksten 17.00 īpaši bērniem pirms maģiskās egles iedegšanās bija jautras rotaļas un dziesmas kopā ar  Rūķa Kašera Eglītēm. Viņas dižojās katra ar savu skaistumu, galu galā secinot, ka visskaistākā tomēr ir Alūksnes pilsētas eglīte! 

Egli būvē divas nedēļas
“Milzu pārsteigumu šogad nav, būvējam visu no tā, kas ir, nekas netika pirkts klāt, jo budžets ir tāds, kāds ir. Mums bija arī labi cilvēki, kuri piedāvāja savu egļu zarus, lai veidotu egli, bet mēs no tiem atteicāmies, jo diemžēl tie bija sausi. Tāpēc zarus meklējām paši. Egles būvniecībai vienmēr ir paredzētas divas nedēļas, ja darbi rit pēc plāna un tad to var izdarīt arī ātrāk. Egles tapšanā strādā divi nolīgti cilvēki - viens zarus liek no augšas, otrs no apakšas. Lai šo darbu veiktu, jābūt zināšanām un saprašanai, to nevar darīt kurš katrs,” stāsta G.Čerbikovs.

Joprojām eņģeļu pilsēta
Mākslinieks atklāj, ka arī šogad pilsētu rotās eņģeļi. Jauni eņģeļi būs pie Alūksnes Jaunās pils - muzikantu eņģeļi un eņģeļi ar zvaigzni. Tāpat pilsētu rotās arī pārējie iepriekšējo gadu eņģeļi. Parku rotās 12 eņģeļi. Eņģeļi viesosies arī Ojāra Vācieša ielā.
Pie Kultūras centra redzēsim lielās gaismu bumbas, kas salabotas ar lielām grūtībām. “Lai arī virtenes tiek iegādātas tieši āra apstākļiem, acīmredzot ražotājiem nav tādu apstākļu kā mūsu pusē, jo virtenes aukstumā un mitrumā tik un tā sabojājas,” piebilst mākslinieks.
Savukārt Pils, Rīgas un Miera ielas krustojumā paredzēta mazāka izmēra pušķota svētku eglīte.
G.Čerbikovs iedzīvotājiem novēl pēc iespējas mierīgāk sagaidīt Ziemassvētkus, jo šobrīd cilvēkiem gaidīšanas laiks ir ļoti liela trauksme, skriešana un lēkšana, lai gan šim laikam būtu jābūt mierīgam un klusam.


Vietējās ziņas