Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dvīņu un trīņu vecākiem – lielāks pabalsts

Alūksnes novada domes februāra sēdē deputāti pieņēma galīgo lēmumu par pabalsta apmēru jaundzimušajiem Alūksnes novadā. Tas noteikts 40 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās algas jeb 172 eiro.

Izskatīšanai domes sēdē deputāte Jana Zilkalne bija iesniegusi priekšlikumu – gadījumos, ja ģimenē piedzimst dvīņi, pabalsta apmēru palielināt un to noteikt 500 eiro, ja trīņi – 1000 eiro. “Alūksnes novads tika nominēts kā ģimenei draudzīga pašvaldība un piedalījās konkursā, saņēma arī naudas balvu. Vai šo naudas balvu novirzīs jaundzimušo pabalstiem?” jautāja J. Zilkalne.

Domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis norāda – naudas balvu pabalstiem izmantot nedrīkst, to novirzīs bērnu rotaļu laukuma iekārtošanai.
Izskatot J. Zilkalnes priekšlikumu, “pret” pabalsta palielināšanu dvīņu un trīņu vecākiem balsoja četri deputāti: Aivars Fomins, Dzintars Adlers, Arturs Dukulis un Modris Lazdekalns, “par” - visi pārējie, izņemot Jāni Zeltiņu, kurš februāra domes sēdi neapmeklēja. Tagad izmaiņas saistošajos  noteikumos “Par materiālo atbalstu iedzīvotājiem Alūksnes novadā” pašvaldība sūtīs saskaņošanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai – kad būs gūts saskaņojums un noteikumi publiskoti, tikai tad tie stāsies spēkā.
Alūksnes novada Dzimtsarak­stu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece norāda – 2018. gadā Alūksnes novadā reģistrēti četri dvīņi, trīnīši nav bijuši, bet šogad – jau divi dvīņu pāri.

Vietējās ziņas