Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par 1940.gadu

Alūksnē Latvijas okupāciju atminas vēsturnieki un alūksnieši
Šā gada 17.jūnijā apritēja 70 gadu, kopš tika okupēta Latvija. Lai atminētos tā laika notikumus pasaulē, Latvijā un Alūksnē, pagājušajā nedēļā tika rīkota vēsturiska diskusija "1940.gada 17.jūnijs. Kāpēc un kā tas notika".

Uz diskusiju Alūksnes administratīvajā ēkā pulcējās Latvijas vēstures institūta Mag.Hist. Juris Pavlovičs, vēsturnieks Jānis Polis, alūksnieši, kas paši piedzīvojuši 1940.gada notikumus - Maruta Sināte, Ināra Ozola, Roberts Sprukulis, Grieta Sapule, Gunārs Bērziņš un Ēvalds Priede, kā arī citi interesenti, tostarp skolu jaunatne. Atklājot diskusiju, Alūksnes novada domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atzina - piemiņas dienās vienmēr tiek klausītas svinīgas uzrunas, bet pietrūkst laika, lai iedziļinātos, atminētos faktus un to, kā vēsturiskie notikumi iespaidojuši latviešu dzīves. Tādēļ viņa atzinīgi novērtēja Alūksnes politiski represēto biedrības "Sarma" vadītājas Dzidras Mazikas ieceri par šādas diskusijas rīkošanu. Pretoties nebija iespējams

Abi vēsturnieki atzina - tolaik Latvijas pretošanās Krievijai bija absolūti bezcerīga, tāpat kā Lietuvai, Igaunijai, Dānijai, Luksemburgai, Austrijai, Čehoslovākijai. J.Pavlovičs norādīja - pirms simts gadiem lielas valsts pamatforma pasaulē bija impērija, kur vara piederēja aristokrātiem.

(Vairāk lasiet 26.jūnija "Alūksnes Ziņās")

Vietējās ziņas