Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bānīša svētki kā ierasts kupli apmeklēti 9

Sestdien jau desmito reizi 107. gadus vecais Gulbenes – Alūksnes bānītis svinēja pats savus svētkus. Kā ierasts, svētki norisinājās vairākās stacijās, tostarp arī Alūksnē.

Tradīcija svinēt Bānīša svētkus ik septembra pirmajā sestdienā aizsākās 2000.gadā ar domu godināt veterānu - pēdējo regulāri kursējošo bānīti ne tikai Latvijā, bet pat Baltijā. Tā ir diena, kad ikviens apmeklētājs var pavizināties mazajā vagoniņā, iepazīt bānīša ikdienas gaitas, kā arī priecāties un līksmot baudot dažādos priekšnesumus.

Alūksnē Bānīša svētku svinības sākās vien pēcpusdienā. Rīta pusē svinības norisinājās Gulbenē, Stāmerienas un Papardes stacijās. Ikkatra vietā svētki tika svinēti lielā jautrībā – ar dziesmām, dejām, mielošanos, tirgošanos un pat teātra izrāžu lūkošanu. Krietnam ļaužu pulkam sagaidot, bānītis Alūksnes stacijā ieradās tieši 15.30. Tad arī varēja sākties jampadracis pie mums, Alūksnē.

Lai gan svētku programma kā vienmēr bija ļoti daudzpusīga un piemērota ikkatra gaumei, paši alūksnieši svētkus vērtē dažādi. Citi saka, ka tā ir vien lieka bānīša izrādīšana, vēl kādam svētki liekās vienmuļi, bet citi turpretim priecājās par it visu todien notiekošo. “Man svētki ļoti patīk. Īpaši jau tamdēļ, ka pati kādreiz strādāju. Svētkus esmu apmeklējusi visus gadus un tie vienmēr ir interesanti. Cilvēku vienmēr ir daudz,” stāsta alūksniete Rūta. Viņa bānītim vēl piedzīvot arī tūkstošgades svinības. “Latvijā vairāk nav cita šaursliežu dzelzceļa, tāpēc par bānīti ir jātur rūpe un nedrīkst pazaudēt tā vērtību,” pauž alūksniete.

Komentāri 9

Žēl, ka biji tikai sākumā, jo bija daudzi kolektīvi un labi kolektīvi:) Vienmēr varētu labāk, bet pat lietus neizbojāja noskaņojumu tiem, kas gribēja atpūsties, nevis meklēt kļūdas.

pirms 8 gadiem, 2010.09.07 08:49

yyy

Es nesaprotu sitos cikstulus,nu nekad nav nekas pa pratam...Tak,ja nepatik,tad neej...

pirms 8 gadiem, 2010.09.06 14:40

xxx

nu svētki izpalika bez goda viesu sumināšanas-volvo autobraucēja-bānīša taranētāja..

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 20:12

Tādus svētkus var svinēt da jebkad un par godu da jebkam. Kāds sakars bija svētku programmai ar sīkvilcienu ?

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 19:34

eee

aicinu kritizētājiem kas "viss ir slikti"vienkārši savus "iespaidus"paturēt pie sevis. Patiešām jauki svētki Alūksnei. Rīdzinieks.

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 18:40

gulbeniete

Kā roka tādu pagriezās rakstīt. Es tā varētu,lai man piedod, teikt par Gulbenes svētku norisi, bet atbraucot uz Alūksni varēja tiešām izbaudīt pasākumu. Dažādība priekšnesumos, protams traucēklis lietus, bet kam možs prāts, tam nekas netraucē. Stāmerienai arī paldies!

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 16:49

Noplukusi , nožēlojama stacija. "Svētki" arī aiz matiem pievilkti.

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 14:21

dace

Bānīša svētki šogad notika VIENPADSMITO reizii!Pirmoreiz 2000.gadā. Rēķinat paši!

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 08:48

Vietējās ziņas