Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Alūksnes mediķi brauks protestēt uz Rīgu

Alūksnes novada medicīnas darbinieki rīt, 7. novembrī protesta akcijā “Viena diena bez medicīnas personāla” Rīgā pie Saeimas nama klātienē neplāno piedalīties daudzskaitlīgi, lai gan kolēģu rīcību atbalsta. Tomēr daži brauks.

Starp protesta akcijas dalībniekiem būs arī SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” valdes priekšsēdētājs Rolands Puriņš un ģimenes ārsts Jānis Žīgurs, bet pārējie ārsti, kuri pacientus pieņem minētās iestādes telpās, šajā dienā strādās. Savukārt SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja un kardioloģe Maruta Kauliņa, solidarizējoties ar kolēģiem, 7. novembrī plānotos pacientu pierakstus pārcēlusi uz nākamo dienu.

Akciju visas Latvijas mediķi rīko, lai protestētu pret plānoto niecīgo veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem un valsts politiķu rīcību, nepildot Veselības aprūpes finansēšanas likumu un mediķiem dotos solījumus. Akcijas “Viena diena bez ārsta” dienā ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, aicina ņemt bezalgas atvaļinājumu. Atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likumam, valsts budžeta papildu finansējumam darba samaksas pieaugumam medicīnas nozares darbiniekiem nākamgad bija jāpārsniedz 100 miljoni eiro – pašlaik valsts budžetā paredzēti 42 miljoni eiro. Paredzams, ka akcijā Rīgā piedalīsies tūkstotis medicīnas darbinieku.

Alūksnes slimnīcas un poliklīnikas arodorganizācijas vadītāja Iveta Spale uzsver – alūksnieši vienmēr aktīvi atbalstījuši medicīnas darbinieku protesta akcijas, bet šoreiz tādēļ, ka akcija ilgs tikai vienu stundu un ceļš līdz Rīgai tāls, klātienē piedalīties nav plānojuši.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 5. novembra numurā.

Vietējās ziņas