Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnieši būs līderi sociālajā jomā 7

Alūksnes novada domes komitejās sākusies pašvaldības attīstības programmas apspriešana. Sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas sēdē pagājušajā nedēļā diskutēja par šo jomu stratēģiju turpmākajiem septiņiem gadiem, uzsverot - novadā nākotnē vēlas veidot reģionālā līmeņa rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas centru.

Feldšerpunkts – katrā pagastā
Pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite klāstīja, kā veicies iedzīvotāju ideju forumos. Kopumā iedzīvotājus apmierinot pieejamība veselības aprūpes pakalpojumiem, tomēr arī nākotnē esot jāsaglabā Alūksnes slimnīca, iespēja tur saņemt neatliekamo palīdzību. “Iedzīvotāji uzsver, ka atsevišķām ārstu praksēm trūkst transporta nodrošinājuma. Dažās ārstu praksēs, kas atrodas Alūksnē, bet apkalpo Mārkalnes un daļu Pededzes iedzīvotāju, esot garas rindas, lai tiktu pie mediķa. Pagastu iedzīvotāji kā papildu vajadzību uzsvēra aptieku filiāļu darba attīstīšanu laukos un izteica vēlmi, lai speciālisti organizētu izbraukumus un sniegtu medicīnas pakalpojumus, piemēram, zobārstniecībā, masiera darbā pagastos,” stāstīja A.Prižavoite. Iedzīvotāji arī vēlas, lai pagastos saglabātu feldšeru un vecmāšu punktus. Komitejas vadītājs Ainars Melders uzsvēra – jau iepriekš komitejā nolemts, ka nākamgad katrā Alūksnes novada pagastā būs feldšeru un vecmāšu punkts, neatkarīgi no tā, vai tur ir ārsta prakses vieta vai nav. “Piemēram, feldšerpunkta nav Malienā, bet pagasta pārvalde pašlaik intensīvi meklē telpas, lai to varētu drīzumā iekārtot,” sacīja A.Melders.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 13.oktobra numurā.

Komentāri 7

feldšerpunkti mūsu cilvēciņiem ir ļoti nepieciešami...., ne visiem ir transports, lai tiktu uz pilsētu pie ģimenes ārsta.., ne visiem ir telefons, ne katru dienu uz visām novada pusēm kursē autobuss..., un bērni un skolnieki, kuriem pēc vīrus saslimšanām nepieciešams attaisnojums par kavējumu bērnu dārzā un skolā. Ļoti daudzi baidās saukt ĀP, jo nevar jau zināt cik par šo izsaukumu būs jāmaksā... Un būsim reāli, mums ir pārsvarā cilvēki ar plāniem naudas maciņiem - GMI saņēmēji, simtnieki un pensionāri (tie tomēr tie bagātākie). Feldšeris ir viss vienā, reāli izlems par tālāko ārstēšanu....

pirms 9 gadiem, 2010.10.15 22:41

elija

Rodas iespaids, ka Alūksnes novada domē notiek aktīvas darbošanās imitācija: kaut ko atceļ, samazina, nolikvidē, pie tam tas notiek skaļi, tā, lai iesaistītu pēc iespējas plašākas masas, pēc tam atkal imitējam aktīvu darbošanos, jo izrādās, esam kļūdījušies! Kāds šādai darbībai rezultāts, vai notiek kāda attīstība? Nu nē taču! Saskaitot plusu un mīnusu, rezultāts ir nulle - tātad mīņājamies uz vietas! Jautājums - vai mums ir vajadzīga šī tukšgaitas mašīna, kura barojas no mūsu nodokļiem?

pirms 9 gadiem, 2010.10.15 08:26

???

NU bet kāpēc tad tik veikli tos feldšerpunktus nolikvidēja pavisama nesen- tagad pasniedz kā nez kādu jaunumu...

pirms 9 gadiem, 2010.10.14 07:51

Kas tad mums un no kā pienākas un kas tad ko mums dos ?!?

pirms 9 gadiem, 2010.10.13 22:42

Pexim

Vaii Tu domā, ka Melders saprot kaut ko no biznesa plāniem vai pamatotiem finansējumiem? Viņš jau domā, ka viss krīt no gaisa!

pirms 9 gadiem, 2010.10.13 15:49

Pexis

Vai ir biznesa plāns šādam centram ? Kas būs klienti un no kurienes nāks finansējums ?

pirms 9 gadiem, 2010.10.13 15:20

Vietējās ziņas