Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Alūksnes putnu ferma" plāno ieguldīt līdz sešiem miljoniem eiro putnu novietnēs un aprīkojumā

Olu ražotājs "Alūksnes putnu ferma" plāno ieguldīt līdz sešiem miljoniem eiro divās jaunās putnu novietnēs un to aprīkojumā, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Hermanis Dovgijs. Viņš sacīja, ka kompānija ir iecerējusi pārbūvēt mājputnu audzēšanas kompleksu ar mērķi palielināt ražošanas apmērus, līdz ar to arī dējējvistu skaitu, ko atļauts turēt. Patlaban kompānijai ir 245 000 dējējvistu, bet projekta īstenošanas rezultātā to skaits pārsniegs 400 000. "Vecās ēkas jauksim nost, jo tās bija paredzētas citām tehnoloģijām putnu turēšanai," sacīja Dovgijs, norādot, ka jaunās novietnes būs paredzētas kūtī turētām dējējvistām.

Dovgijs norādīja, ka investīciju projektu plānots īstenot ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu līdz nākamā gada beigām - vienu novietni plānots uzbūvēt šogad, bet otru - nākamgad īpašumā "Putni", Ziemera pagastā, Alūksnes novadā.

"Alūksnes putnu fermas" valdes priekšsēdētājs pastāstīja, ka pieprasījums pēc kūtī turētu dējējvistu olām aug ne tikai Eiropā, bet arī Latvijā, līdz ar to tas ir nākotnes attīstības virziens.

Saistībā ar "Alūksnes putnu fermas" plānoto mājputnu audzēšanas kompleksa būvniecību Vides pārraudzības valsts birojā ir iesniegta "Alūksnes putnu ferma" mājputnu audzēšanas kompleksa pārbūves un ražošanas apjomu palielināšanas papildināta ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma aktuālā redakcija un uzsākta tās izvērtēšana.

Iepazīties ar aktualizēto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu iespējams "Alūksnes putnu ferma" tīmekļa vietnē.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.septembra līdz 2018.gada 31.augustam, "Alūksnes putnu ferma" strādāja ar 2,816 miljonu eiro apgrozījumu un 814 668 eiro zaudējumiem.

"Alūksnes putnu ferma" reģistrēta 1996.gadā. Kompānija sākotnēji darbojās ar nosaukumu SIA "Vistako", bet par "Alūksnes putnu fermu" pārtapa 2017.gada sākumā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir uzņēmums "APF Holdings", kas pilnībā pieder Jurijam Adamovičam.

Vietējās ziņas