Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Alūksnes putnu ferma" pagājušo finanšu gadu noslēgusi ar 2,816 miljonu eiro apgrozījumu

SIA "Alūksnes putnu ferma" (iepriekš "Vistako") pagājušajā finanšu gadā no 2017.gada 1.septembra līdz 2018.gada 31.augustam strādāja ar 2,816 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas zaudējumi bija 814 668 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmuma aizvadītā finanšu gada rezultātus nevar salīdzināt ar rezultātiem gadu iepriekš, kad kompānija strādāja nepilnu finanšu gadu.

"Alūksnes putnu fermas" vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gada augustā kompānija noslēdza pirmo dējējvistas ražošanas ciklu, kas sākās 2017.gada februārī pēc ražošanas kompleksa modernizācijas pabeigšanas. "Šajā periodā kompānijai ir izdevies ieņemt vadošās pozīcijas tirgū, sākot burtiski "no nulles" un kļūstot par otro lielāko vistu olu ražotāju valstī, ceturto lielāko Baltijā, vienlaikus kļūstot arī par pirmās izvēles vistu olu ražotāju vairākiem mazumtirdzniecības tīkliem," norāda uzņēmuma vadība.

Kompānija mērķtiecīgi nodarbojās ar investīciju plāna īstenošanu, kas paredz otrās un trešās kūts celtniecību ar augstākiem labturības standartiem un augstāka segmenta produkcijas ražošanu. "Alūksnes putnu ferma" izstrādāja visu tehniskā dokumentāciju un saņēma būvatļauju, kā arī saņemts Lauku atbalsta dienesta (LAD) pozitīvs lēmums par 40% no projekta izdevumiem līdzfinansēšanu. Noslēgts arī būvniecības līgums ar publiskajā iepirkumā izvēlēto pretendentu.

Kompānijas vadība arī atzīmējusi, ka laikā no pagājušā gada augustam līdz septembrim kompānija ir iegādājusies jaunu 165 000 lielu dējējvistu ganāmpulku un veiksmīgi atsāka uz diviem mēnešiem pārtraukto ražošanu. Finanšu pārskata sagatavošanas brīdī kompānija sasniegusi optimālo kapacitāti un spēj stabili saražot apmēram vienu miljonu vistu olu nedēļā.

"Alūksnes putnu ferma" vadība norāda, ka zaudējumi ir radušies pārsvarā ražošanas pārtraukšanas dēļ, tai skaitā veicot plānoto dējējvistu ganāmpulku nomaiņu ražošanas cikla beigās. Ņemot vērā, ka dējības cikls ilgst 15 mēnešus un otrais cikls tika uzsākts jau 2018.gada septembrī, nākamo finanšu gadu kompānija plāno noslēgt ar peļņu, kas segs šī finanšu gada zaudējumus.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Alūksnes putnu ferma" iepriekšējā, nepilnajā finanšu gadā no 2017.gada 1.janvāra līdz 31.augustam strādāja ar 1,435 miljonu eiro apgrozījumu un 122 527 eiro peļņu.

Tāpat vēstīts, ka "Alūksnes putnu ferma" 2017.gada 14.jūnijā atklāja jaunu rūpnīcu, kuras izveidē un biznesa attīstībā kopumā investēti vairāk nekā seši miljoni eiro, no kuriem gandrīz 1,7 miljoni eiro ir attīstības finanšu institūcijas "Altum" piešķirtais finansējums, un 2,3 miljoni eiro ir Lauku atbalsta dienesta piešķirtais finansējums Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) ietvaros.

SIA "Alūksnes putnu ferma" ir reģistrēta 1996.gada augustā un kompānijas pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro. Kompānijas 100% kapitāldaļu pieder SIA "APF Holdings".

Vietējās ziņas