Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novada teritorijā notiks militārās mācības

No 16. līdz 29. oktobrim notiekošo militāro mācību “Sudraba bulta 2017” vingrinājumi notiks arī Alūksnes novada Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagastu, kā arī Apes novada Trapenes pagasta teritorijā. Par to Alūksnes novada pašvaldību informējuši Nacionālie bruņotie spēki (NBS), informē Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Starptautiskajās mācībās piedalīsies kopumā ap 3500 karavīru no ASV, Albānijas, Beļģijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. To mērķis ir pilnveidot NATO valstu savstarpējo sadarbību, pilnveidot bruņoto spēku vienību spējas aizsardzības un uzbrukuma operācijās.

No 27. līdz 29. oktobrim Alūksnes novada Jaunlaicenes, Ziemera, Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu pagastu teritorijā notiks arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljonu mācības “Mazais Namejs 2017”.

Mācību laikā karavīri pa autoceļiem pārvietosies ar militāro transportu un ekipējumu, apmācībās izmantos salūtmunīciju un imitācijas līdzekļus. Salūtmunīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēkus. Bruņotie spēki norāda, ka mācību laikā civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība un privātīpašums netiks apdraudēts. NBS lūdz iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem.

Alūksnes novada pašvaldība informē, ka no 16. līdz 28. oktobrim sakarā ar militārajām mācībām nebūs iespējams apmeklēt bijušās raķešu bāzes teritoriju Zeltiņu pagastā.

Vietējās ziņas