Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novada skolēni rada Čabiņa suvenīrus

Malienas pamatskolā šonedēļ novadnieka, rakstnieka Aleksandra Pelēča dzimšanas dienā – 10.aprīlī – tikās Alūksnes novada skolu skolēni un pedagogi, kuri piedalījās radošo darbu – suvenīru konkursā “Čabiņš”.

Malienas pamatskola lepojas ar novadnieka A.Pelēča vārdu un paveiktajiem darbiem un popularizē viņa daiļradi. Pērn vasarā, Malienas pamatskolai sadarbojoties ar Alūksnes un Apes novadu fondu, tika izdota A.Pelēča sirsnīgā bērnu dzejoļu grāmata “Čabiņš”. Tagad, par godu A.Pelēča 98.dzimšanas dienai un Malienas pamatskolas 145 gadu jubilejai, Malienas pamatskola un nodibinājums “Malienas skolas fonds” rīkoja radošo darbu konkursu “Čabiņš”, par iedvesmas avotu izmantojot šo bērnu dzejas grāmatu. Skolēniem no paša brīvi izvēlēta materiāla bija jāizgatavo suvenīru, kura forma atbilstu konkursa moto – A.Pelēča dzejas rindām: ,,Apses lapās dzīvo Čabiņš: Labiņš, lēniņš vēju zēniņš…”. Suvenīram bija jāpievieno teiciens (domu grauds, pašsacerēta dzejas vārsma), kas atspoguļo suvenīra ideju.

Plašāk par pasākumu un to, kuri ir uzvarētāji konkursā, lasiet “Alūksnes Ziņu” 13.aprīļa numurā!

Vietējās ziņas