Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novada skolām piešķirs finansējumu jauniem mācību līdzekļiem

Alūksnes novada skolām jaunā izglītības satura ieviešanai pašvaldība paredzējusi papildu finansējumu 55 000 eiro. Tas nav liels uz deviņām skolām, tādēļ rūpīgi būs jāpārdomā, ko iegādājas, prioritāti dodot ilgtspējīgiem mācību līdzekļiem.

Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča norāda – tiekoties ar skolu direktoriem diskutēts par naudas sadali un kritērijiem, panākot vienošanos.

“Augustā novada skolotāju sanāksmēs rādīsim tos mācību līdzekļus, kurus būs iegādājušās Alūksnes pilsētas sākumskola un novada vidusskola. Tos redzot, citu skolu pedagogi varbūt izvēlēsies kādu no tiem izmantot arī savā skolā,” saka G. Kupča.

Finansējums no pašvaldības paredzēts deviņām Alūksnes novada skolām, izņemot Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju.

G. Kupča atzīst – digitālo mācību līdzekļu piedāvājums valstī kļūst arvien daudzveidīgāks. Protams, nav izslēgts, ka to piedāvātāji izmanto situāciju, jo visām valsts skolām vajag ieviest jauno mācību saturu, un tādēļ paaugstina cenas. “Ir skaidrs, ka nākotnē skolās lielākā daļa mācību līdzekļu būs digitāli,” saka G. Kupča.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 18. februāra numurā.

Vietējās ziņas