Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novada Sabiedrības centrā uzstādīta adāmmašīna

Latvijas Neredzīgo biedrības Alūksnes vietējā organizācijā notiek čakla rosība biedriem apgūstot nesen iegādāto adāmmašīnu, kuras iegādi atbalstija Joker LDT labdarības fonds.

Jau kopš janvāra sākuma adāmmašīna ir uzstādīta un pieejama Alūksnes novada Sabiedrības centrā šobrīd Alūksnes un Apes novada fonda telpās Dārza ielā 8 Alūksnē.Lai apgūtu iespējas ko piedāvā adāmmašīna ir jāapbruņojas ar pamatīgu pacietības devu, jo kā jau viss jaunais un nezināmais prasa daudz laika un pacietības. Alūksnes vietējās organizācijas vadītājai Lindai Bumbierei ir jāsaka sirsnīgu paldies Margrietai Bizjukovai un Vinetai Vanagai par palīdzību un atbalstu mašīnadīšanas pamatu apgūšanai, jo bez šīs palīdzības būtu grūti iztikt.Adāmmašīna kā jau ikviena tehniska iekārta prasa precizitāti un zināšanas kas un kā jādara un vis vieglāk apgūt ir kad zinošs cilvēks ir blakus, kurš redz kas tiek darīts pareizi un kas nē.

7 februārī Alūksnē ieradās Latvijas Neredzīgo biedrības biedri no Balviem, lai iepazītos ar adāmmašīnu un tās darbības principiem. Grūtākais process adot bija valdziņu uzmešana uz adatām un adijuma nobeigšana, pie tā vēl jāievingrina roku.Adīšanas process raisīja pašos biedros interesi kā stumdot karieti turp un atpakaļ rodas rakstains adījums. Iesaistītie cilvēki ar redzes traucējumiem no Alūksnes un Balviem atzina ka viss ir izdarāms neskatoties uz to ka ir nepieciešams vairāk laika kā citiem un protams arī bez iemaņām un pacietības neiztikt. Taču visi ir apņēmušies nākamo ziemu sagaidīt ar pašu adītām šallēm, cimdiem, zeķēm un cepurēm, kas sildīs gan pašus, gan sirdis ar labi paveikta darba apziņu!

Linda Bumbiere izsaka pateicību Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu un Alūksnes organizācijas vārdā Joker LTD labdarības fondam par sniegto finansiālo atbalstu adāmmašīnas iegādei. Tas ir liels ieguvums mūsu organizācijai, kas paver plašas iespējas sevis realizēšanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuriem ir ierobežotas iespējas apgūt jaunas prasmes gan veselības, gan ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ. Priecājamies un lepojamies par mūsu cilvēku apņēmību un drosmi apgūt aizvien jaunas un jaunas zināšanas!

Vietējās ziņas