Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes novada pašvaldība budžets apstiprināts ar 6,36 miljonu eiro deficītu 3

Alūksnes novada dome pieņēmusi 2018.gada budžetu, kurā plānots 6,36 miljonu eiro deficīts. Pašvaldības kopējie ieņēmumi paredzēti 17,07 miljoni eiro, bet kopējie izdevumi - 23,44 miljoni eiro. 6,36 miljonu eiro lielo starpību segs 4,84 miljonus eiro lielas kredītsaistības un 3,27 miljonu eiro pārpalikums no pērnā gada budžeta.

Lielāko daļu jeb 30,43% plānots tērēt izglītībai. Tai tēriņu ziņā seko atpūtai, kultūrai un sportam paredzētie izdevumi, kuru īpatsvars sasniedz 15,81%, kā arī 13,89% apmērā lēšamie izdevumi ekonomiskajai darbībai.

Salīdzinot ar 2017.gada pašvaldības budžetu Alūksnes novada tēriņi ir auguši par 14,3%, bet ieņēmumi par 4,3%.

Lielākie šī gada budžetā īstenojamie plāni paredzēti projektā "Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" infrastruktūras uzlabošana antropogēnās slodzes mazināšanai un pieejamības nodrošināšanai", kā arī projektā "Gaismas ceļš cauri gadsimtiem", kur paredzēts labiekārtot Alūksnes stacijas bagāžas šķūni un atjaunot Alūksnes pilsdrupu dienvidu torni. Vēl iecerēta deviņu grants ceļu atjaunošana ar ELFLA atbalstu, Pleskavas ielas pārbūve līdz Kolberģim un uzsākt darbu pie sporta centra celtniecības.

Jau vēstīts, ka projekta "Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" infrastruktūras uzlabošana antropogēnās slodzes mazināšanai un pieejamības nodrošināšanai" izmaksas lēstas 1,2 miljonu apmērā, no kurām 500 000 segs no ERAF finansējuma, 26 470 no valsts budžeta dotācijām pašvaldībām, bet 61 764 eiro segs no pašvaldības līdzekļiem. Alūksnes novada pašvaldība apmaksās arī projekta neattiecināmās izmaksas, kas lēstas 616 464 eiro apmērā.

Projektā laikā paredzēts uzlabot infrastruktūru Veclaicenes apkārtnē, Dēliņkalnā uzcelt skatu torni, kā arī labiekārtot takas Veclaicenes apvidū. Tāpat tiks uzstādīti informatīvie stendi, izveidoti stāvlaukumi un uzceltas piecas tematiskās mājiņas, kurās varēs tuvāk iepazīt konkrēto tematu un arī palikt pa nakti.

Iepriekš ziņots, ka projektā "Gaismas ceļš cauri gadsimtiem" atjaunos Paviljonu-rotondu Tempļa kalnā, Mauzoleju Alūksnes muižas parkā un Alūksnes stacijas bagāžas šķūni Alūksnes novadā, Stāmerienas pili Gulbenes novadā un Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu Smiltenes novadā, kā arī Cesvaines pili Cesvaines novadā.

Projekta kopējās izmaksas lēstas 4,23 miljonu eiro apmērā. 1,87 miljonus eiro no tiem segs ERAF. Attiecināmais pašvaldību budžeta finansējums lēšams 217 488 eiro apmērā, savukārt no valsts budžeta dotācijām pašvaldībām tiks segti 89 066 eiro, un privātās attiecināmās izmaksas ir 24 855 eiro. Pašvaldību un draudzes līdzfinansējums ir 2,02 miljoni eiro.

Komentāri 3

dulla_pauline2

Vēl vajadzētu pieminēt kā grasās budžeta deficītu mazināt. Gan jau, ka pašvaldības iestādēs kādam samazinās algu. Labi dzīvojam.

pirms 6 mēnešiem, 2018.02.13 20:19

Čiekurs Egle

Kādam? Es domāju, ka tur reāli samazinās darbavietu skaitu, nevis tikai algas. Direktors jau var darīt visu, grīdu tīrīt, kādu sienu piešpaktelēt, un datornedienas atrisināt.

pirms 6 mēnešiem, 2018.02.13 21:38

prokurors3

Izsaimniekojamais un nākotnē izbojātais ainavu apvidus Veclaicene, slēptais biznesa projekts dažu personu interesēs, nekas vairāk. Kājas aug no vadības diviem krēsliem.

pirms 6 mēnešiem, 2018.02.13 22:28

Vietējās ziņas