Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē pamatapmācības nometni pabeidz 50 jaunie zemessargi

Alūksnes novada "Meža Strautiņos" 25. augustā notika izlaiduma ceremonija 50 jaunajiem zemessargiem, kuri kopš 5.augusta piedalījās zemessargu militārās pamatapmācībās nometnē.
Pamatapmācības nometnē piedalījās zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem - 22., 25., 27., 31.kājnieku un 54.inženiertehniskā bataljona. Ikdienā brīvprātīgie strādā, piemēram, par pašvaldību darbiniekiem, ārstiem, automehāniķiem. Tāpat vairāki jaunie zemessargi ir tikko vidusskolu beiguši jaunieši.

Pamatapmācības kursa noslēgumu šodien apmeklēja 120 zemessargu radinieki..

Nometnē zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Zemessargiem arī bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Pamatapmācības nometne dod iespēju jaunajiem zemessargiem trīs nedēļu laikā vienkopus apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai sekmīgi veiktu zemessarga uzdevumus. Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos - brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, pirmā palīdzība, ložmetējnieks, izlūks un citas. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Vienlaicīgi nometnes laikā notika arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība. Tajā zemessargi, kuri vienībās pilda nodaļas komandiera pienākumus, pilnveidoja iemaņas darbā ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī pamatapmācības nometnes noslēguma nedēļā veica nodaļas komandieru pienākumus.

Tāpat arī "Meža Strautiņos norisinājās speciālistu apmācības kursi - pirmās palīdzības, ložmetējnieku, spridzinātāju palīgu, mīnu uzstādīšanas un izlūku apmācība.

Vietējās ziņas