Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsardzības nozares darbinieki stāda mežu poligonā “Lāčusils”

10. maijā, Aizsardzības ministrijas un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieki piedalījās meža stādīšanā reģionālajā poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā, uzsākot trīs dienu talku. 

Meža stādīšanas darbus poligonā “Lāčusils” 13. maijā turpinās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona un 31. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi un 14. maijā – jaunie karavīri, kuri Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā apgūst Militārās pamatapmācības kursu.
Talku organizē Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, lai nodrošinātu meža atjaunošanu un veicinātu saudzīgu attieksmi pret mežu poligona “Lāčusils” teritorijā, kuru šī gada sākumā savā valdījumā pārņēma Aizsardzības ministrija. Talkas laikā plānots iestādīt ap 25 tūkstošiem priežu un egļu ietvarstādu desmit hektāru lielā teritorijā.

Jau ziņots, ka reģionālā poligona “Lāčusils” paplašināšanai 2019. gada sākumā Aizsardzības ministrija no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu “Jaunlāčusils”, tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju 2019. gadā uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.
Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki nodrošina, lai valsts aizsardzības objektos tiktu saglabāta, aizsargāta un, iespēju robežās, atjaunota vide un daba.

Vietējās ziņas