Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikt projektus „Pats savam saimes galdam”

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina atbalsta programmu „Pats savam saimes galdam” un aicina bezpeļņas organizācijas iesaistīties, lai nodrošinātu grūtības nonākušus cilvēkus ar nepieciešamo dārza iekopšanai un uzturēšanai.

Kā mediju informēja fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova, līdz 17. februārim var pieteikt projektu idejas.
Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpē sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā organizē konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

2020.gadā paredzētais finansējums programmas projektiem ir 15 000 eiro. Vienam projektam ieteicamais budžets ir līdz 1500 eiro.

Pērn projektā – 287 mājsaimniecības
2019. gada projektu konkursā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguva 12 bezpeļņas organizācijas. Lai arī 2019. gada sākumā organizācijas plānoja zemkopības darbos iesaistīt 206 mājsaimniecības (800 cilvēkus), rezultāti izrādījušies izcilāki - 2019. gadā projektos piedalījās 287 mājsaimniecības, aptverot 1101 personu, viņu skaitā ir 467 bērni. 

Programma „Pats savam saimes galdam” ir turpinājums programmas „Maizes rieciens” (2013-2016) aktivitātei - 28 projektos iesaistījās 2500 cilvēki, kuri pašu spēkiem audzēja dārzeņus un augļus savas saimes galdam vai guva papildu ienākumus ģimenes vajadzībām.

Vietējās ziņas