Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina mājputnu turētājus izturēties piesardzīgi pavasara putnu migrācijas laikā

Laikā līdz maija vidum Latvijā notiek putnu pavasara migrācija un mājputnu turētājiem šajā laikā jāizturas piesardzīgi, informē Zemkopības ministrija (ZM).

Tā kā atsevišķās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir konstatēti savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu, ZM aicina mājputnu turētājus šajā periodā izturēties atbildīgi.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, ZM norāda, ka šajā laika posmā svarīgi, lai saimniecības teritorijā netiek ienests savvaļas putna līķis vai līķa daļas, vai jebkāds cits inficēts materiāls vai priekšmets, kas var būt slimības izplatītājs.

Par visiem gadījumiem, kad ir aizdomas par mājputnu saslimšanu - samazinātu barības un ūdens patēriņu, mājputnu masveida bojāeju, akūtu asiņainu caureju, smakšanu, elpošanas ceļu infekcijas slimības pazīmēm - mājputnu turētājiem ir jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam vai praktizējošam veterinārārstam.

Tāpat ZM aicina mājputnu turētājus iespēju robežās novērst mājputnu un savvaļas putnu (īpaši ūdensputnu) saskarsmi, kā arī mājputniem neizbarot barību, kas iegūta mitrās pļavās, ūdenstilpju un ūdenstilpņu tuvumā vai vietās, kur bijuši migrējošie savvaļas ūdensputni.

Vietējās ziņas