Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

86% Latvijas iedzīvotāju vēlas būt informēti par rīcību valsts apdraudējuma gadījumā

Aizsardzības ministrijas (AM) veiktā "Drošības mērījuma" dati liecina, ka 86% Latvijas iedzīvotāju vēlas būt informēti par to, kā rīkoties valsts apdraudējuma gadījumā. Par to medijus informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā eksperte Aiva Kuzņecova.

Atbildot uz jautājumu, kur tiktu meklēta informācija par rīcību apdraudējuma gadījumā, gandrīz puse jeb 47% respondentu norāda, ka skatītos televīzijas ziņu raidījumus, 44% - klausītos radio un tikpat - meklētu informāciju valsts oficiālo iestāžu mājaslapās. 34% aptaujas dalībnieku kā informācijas iegūšanas kanālu min saziņu ar operatīvajiem dienestiem, savukārt 33% respondentu informāciju meklētu interneta ziņu portālos.


Salīdzinoši neliela daļa respondentu jeb 15% norāda, ka šādā gadījumā informāciju iegūtu no radiem vai draugiem, 13% informāciju meklētu sociālajos tīklos, savukārt 6% respondentu informāciju par to, kā rīkoties valsts apdraudējuma gadījumā, nemeklētu, jo tāpat neko mainīt nevarētu.


Aptauju "Drošības mērījums" Aizsardzības ministrija veikusi sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat". Aptauja veikta šī gada septembrī, un tajā piedalījās 1010 respondenti no visas Latvijas.


Jau ziņots, ka novembrī atklāts Baltijā pirmais aizsardzības un drošības tematiem veltīts ziņu portāls, kura mērķis ir nodrošināt uzticamu, pārbaudītu un aktuālu informāciju par aizsardzības un drošības tematiem Latvijā un ārvalstīs. Portāla sadaļā "72 stundas" atrodama noderīga informācija, kā savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, kas ir noderīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Vietējās ziņas