Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņems vairāk nekā 1500 orientieristu

Par starptautisko orientēšanās sacensību „Kāpa 2010” norises vietu izvēlēta Alūksne, kas nākamā gada jūlijā gatavojas uzņemt vairāk nekā 1500 orientēšanās sporta cienītājus.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris atklāj, ka cīņā par iespēju organizēt sacensības izkonkurēta Daugavpils un Gulbene. Lai gan šī būs jau trešā reize, kad Alūksne kļūs par mājvietu sacensībām, kas starp Latvijas orientieristiem ieguvušas sava veida Olimpisko spēļu statusu, V.Veļķeris norāda, ka kopš pēdējās reizes pagājuši 13 gadi un šajā laikā daudz kas ir mainījies. Sacensības ieguvušas ne tikai starptautisku skanējumu, bet arī pastāvīgu dalībnieku pulku, kas ik gadu sniedzas tuvu pie 2000 orientieristiem.

Ņemot vērā sacensību vērienu, Alūksni savā pirmajā vizītē paspējis apmeklēt orientēšanās kluba „Kāpa” vadītājs Indulis Peilāns, kas sacensības organizē sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju, orientēšanās klubu „Alūksne” un Alūksnes novada pašvaldību. I.Peilāna brauciena mērķis bijis pārrunāt sacensību organizatoriskos jautājumus ar pašvaldības vadību, lai noskaidrotu, cik lielā mērā tā gatava iesaistīties pasākuma rīkošanā. Viņu nostāja ir pozitīva, tāpēc jau tuvākajā laikā kopējā sadarbība varētu iegūt konkrētākus apveidus,” viņš saka. I.Peilāns atklāj, ka sacensību distances nolemts veidot Alsviķu pagasta Rezakā un Strautiņos, kā arī pilsētas teritorijā.

V.Veļķeris piebilst, ka pilsētā plānotā distance būs visgrūtākā no visām, jo tā noteiks medaļu sadalījumu. Sportistu apbalvošana paredzēta Pilssalas estrādē, kur notiks arī sacensību atklāšanas pasākums. Šo sacensību daļu organizēšanā viņš arī saskata plašākās iespējas sadarbībai ar pašvaldību, kas izpaustos priekšnesumu veidošanā, piesaistot vietējos māksliniekus. „Mūsu galvenā rūpe šobrīd ir par to, kā taupības režīmā uztaisīt augstas kvalitātes maču – tādu, kāds bijis visus iepriekšējos gadus,” saka I.Peilāns, norādot, ka aicinājums iekļaut nākamā gada sacensību plānā Alūksni jau izskanējis vairākās Eiropas valstīs.

Sports