Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sezonu atklāj „Kurzemes pavasarī” 1

Nedēļas nogalē Dobeles rajona Tērvetē norisinājās orientēšanās sacensības „Kurzemes pavasaris 2009”. Vienlaikus sacensības bija arī šāgada Latvijas Kausa izcīņas atklāšanas posms, ko tradicionāli saviem pirmajiem sezonas startiem izmantoja daļa orientēšanās kluba „Alūksne” dalībnieku.

Šogad sacensībām „Kurzemes pavasaris” pieteicās 715 dalībnieku. Lielākā daļa no tiem bija latvieši, bet pārējie – Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Somijas un Zviedrijas sportisti. Orientēšanās klubu „Alūksne” pārstāvēja deviņi dalībnieki – Iveta, Jānis, Līva un Vilnis Veļķeri, Atis, Toms un Viesturs Dandeni, kā arī Māris Vabulnieks un gaujienietis Jānis Kūms. Sacensību pirmajā dienā viņi devās vidējā distancē, bet otrajā dienā veca garo distanci. Elites grupas sportistiem (HD21E) vidējās distances starti vienlaikus kalpoja kā ieskaites posms Pasaules ranga sacensībās.

Labākie rezultāti – garajā distancē

No alūksniešiem elites grupā startēja A.Dandens un J.Kūms, aizvadot debijas startus spēcīgākās vīru grupas konkurencē. Starp 34 finišējušajiem sportistiem labāko rezultātu vidējā distancē uzrādīja A.Dandens, iegūstot 25.vietu, bet J.Kūmam paliekot 31.vietā. Augstākas pozīcijas abi jaunieši izcīnīja garajā distancē, kur abi ierindojās dalībnieku otrajā desmitā – A.Dandens 15.vietā un J.Kūms 19.vietā. Iegūtās vietas viņiem ļāva būtiski uzlabot savu pozīciju kopvērtējumā, kas A.Dandenam vainagojās ar 16.vietu, bet J.Kūmam – 21.vietu.

Iekļūst labāko sešiniekā

Vienā no spēcīgākajām sportistu grupām startēja arī T.Dandens, pārstāvot H18 grupas dalībniekus. Abās distancēs viņš uzrādīja labāko sešinieka cienīgu rezultātu, gan vienā, gan otrā no ātrākā sportista atpaliekot vien par dažām minūtēm. Tas ļāva gaujienietim kļūt par sacensību kopvērtējuma 5.vietas ieguvēju. Savukārt pārējie orientēšanās kluba „Alūksne” pārstāvji ieguva sekojošas pozīcijas: J.Veļķeris (H12) – 5.vieta, I. Veļķere (D21B) un V.Veļķeris (H50) – 6.vieta, M.Vabulnieks (H40) – 13.vieta, L.Veļķere (D21A) – 14.vieta un V.Dandens (H45) – 16.vieta.

Komentāri 1

Sports