Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satrauc jaunatnes sporta nākotne 13

Saskaņā ar šāgada valsts budžeta grozījumiem no 1.septembra tiks pārtraukts finansējums treneru darba samaksai. Nauda šim mērķim netikšot paredzēta arī nākamā gada budžetā, sporta skolu tālāko likteni nododot pašvaldību rokās.

Lai apspriestu radušos situāciju, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) rīkoja sanāksmi sporta speciālistiem, kurā piedalījās arī Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks. „Situācija ir dramatiska," viņš spriež par valsts budžeta grozījumiem un to iespējamajām sekām. „Viens ir tas, ka nauda tiek noņemta treneriem, bet pavisam kas cits, ja nauda tiek noņemta pašiem bērniem. Sanāk tā, ka mēs pārkāpjam bērnu aizsardzības likuma pantu par „bērnu orientāciju uz veselīgu dzīvesveidu kā tautas izdzīvošanas objektīvu priekšnosacījumu"."
Sanāksmes beigās vienbalsīgi apstiprināts LOK, LSFP un Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes aicinājums Saeimai, valdībai, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kā arī Latvijas Pašvaldību savienībai. Tajā mudināts novērst minētā pārkāpuma iespējamību, kā arī nodrošināt finansējumu sporta skolu treneru darba samaksai laikā no šāgada 1.septembra līdz 31.decembrim, tādējādi neizjaucot sporta skolu sistēmu un dodot pašvaldībām laiku jautājumu izlemšanai par sporta skolu tālāko likteni, gatavojot pašvaldību budžetus 2010.gadam.


Tiesa, pagaidām IZM radusi tikai daļu no nepieciešamā finansējuma, kas, pēc J.Iesalnieka teiktā, nodrošinātu sporta skolu darbību pirmos divus mācību gada mēnešus.

 

„Zinot situāciju pašvaldībās, man šobrīd nav nekādas skaidrības par to, kas notiks ar jaunatnes sportu pēc tam," savas bažas pauž sporta skolas direktors.

 

„Ja viss tiks atstāts uz vecāku pleciem, tad reāli Alūksnē nav tādas maksātspējas un bēdīgākais scenārijs būs tāds, ka sportos tikai bagātākie vai nesportos vispār." Viņš atklāj, ka nākamā lielā kopsapulce plānota septembrī, kad klāt tiks pieaicināti arī valsts un pašvaldību organizāciju pārstāvji, lai runātu par sporta skolu sporta, kā arī citu programmu atbalstu un finansējumu nākamajā gadā.

Komentāri 13

prāts

Slēgt visu - izņemot tirdzniecības centrus ! Izdalīt "uz galviņām" pēdējo naudu un vēl kārtīgi "pirms nāves" parīt !

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 14:32

Tante no laukiem

Padomjlaikos BJSSK viss bija bez maksas, deva sporta tērpus, par velti veda uz sacensībām, rīkoja sporta nometnes. Jā, pilnīgi visus tur neņēma, nu kautkādai atlasei taču jābūt, nevar vīriņš 1.5 m spēlēt basketu, lai meklē ko citu.Bet tagad- visur tikai naudu prasa , par to. lai bērni sakarīgi pavadītu laiku nevienam galva nesāp. Sāks sāpēt tad, kad tie dīkdieņi pašiem pa pauri iedos.

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 12:49

Slēgt gan sporta, gan mākslas gan muzikas skolas. Arī daļu lauku mazo skolu

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 12:27

Eg

Ja sportisti paliks bez sporta skolas, kas tad notiks, kur jaunieši liks enerģiju? Ar tām sporta stundām, ko vada piemēram AVĢ jaunieši neizlādēsies, jo tās nav stundas, bet gan kautkāds bezskars!! Kāpēc mums ceļ stadionu, ja nebūs kas tur trenējās?

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 01:58

Labs sporta vai mūzikas skolotājs var radīt bērnos interesi brīvo laiku veltīt nevis klīšanai pa ielām, bet gan sportam vai mūzikai.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 22:11

Audzināšanu parasti veic vecāki nevis sporta skolotāji...

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 21:18

fans

ja nebūs sporta skola un mūzikas skola,tad lai taisa jaunas vietas mazgadīgo kolonijās...vai tas būs lētāk.............

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 21:16

Nu tādas masas kā tagad jau gan nebija... Ar visām tām jaunatnes basketbola līgām u.t.t.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 21:06

Tādā pašā situācijā ir mākslas un mūzikas skolas arī interešu centrs. Nevajag di.....st par padomjlaikiem arī tad trenējās visi,kas gribēja

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 20:43

Nu, tiem, kas mācījās slēgtajās pamatskolās, izglītības iespējas tomēr tiks nodrošinātas, lai arī tālāk no mājām, bet sasniedzamā attālumā. Beidzot pastāvēt sporta skolai, audzēkņu iespējas turpināt pilnvērtīgus treniņus vismaz man diezgan apšaubāmas.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 19:09

Padomjlaikos BJSS gāja tiešām labākie - tagad visi , kas vēlas.
Bet: Cik naudas aiziet komandu vizināšanai ? Kāpēc jāattīsta ļoti dārgais sporta veids biatlons ? Cik treneru algas ir divos sniega lielgabalos ? Skolas ir profesionālās ievirzes, bat cik "veselīgs" ir augstu sasniegumu sports ?

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 17:59

Sporta veidu novirzieni var būt arī pie vispārizglītojošās skolas. Kāpēc jābūt atsevišķai sporta skolai? Kārtējo reizi kāds grib saglabāt sev siltu vietiņu, mētājoties ar vispārīgām frāzēm.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 13:52

Vai sporta skola ir svarīgāka par pagastu pamatskolām, kuras tiks slēgtas?

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 13:47

Sports