Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas ar tūkstošiem dalībnieku

Usmas ezera apkaimē notikušajās trīsdienu orientēšanās sacensībās „Kāpa 2009" vienkopus pulcējās vairāki tūkstoši dalībnieku. Starp viņiem bija arī Alūksnes un Apes novadu pārstāvji, kas uz starta līnijas devās kā orientēšanās kluba „Alūksne" dalībnieki.

Lielā konkurence kļuva par īstu pārbaudījumu ne tikai amatieriem, bet arī pieredzes bagātajiem sportistiem. Elites grupā startējušie gaujienieši Atis Dandens un Jānis Kūms pirmās dienas sacensībās ieguva vien 18. un 11.vietu no 34 finišējušajiem. Nākamās divas sacensību dienas A.Dandenam beidzās ar vēl zemākām pozīcijām - 22. un 21.vietu sīvajā konkurencē, kopvērtējumā iegūstot 18.vietu. Savukārt J.Kūmam sacensību kopvērtējumā izdevās iekļūt labāko astotniekā, kur otrajā dienā iegūta 10.vieta, bet trešajā - 6.vieta.  

Pārējās grupās labākos rezultātus uzrādīja Reinis Rubins (H10x - 1.vieta), Raivis Kalniņš (H210xx - 1.vieta), Sanita Vilciņa (D35L - 4.vieta), Iveta Veļķere (D35K - 9.vieta), Ineta Riepniece (D210xx - 10.vieta), Jānis Veļķeris (H12 - 12.vieta), Edgars Kurlovičs (H16xx - 12.vieta), Līva Veļķere (D21K - 12.vieta), Vilnis Veļķeris (H50 - 14.vieta) un Jānis Stūrītis (H14xx - 15.vieta). Savukārt jaunākajā dalībnieku grupā, kur distance atsevišķos gadījumos tika veikta kopā ar vecākiem, visātrākie izrādījās Estere Rožkalne (D8x - 4.vieta) un Austris Kalniņš (H8x - 9.vieta).

 

Jāpiebilst, ka par nākamā gada sacensību norises vietu izvēlēta Alūksne. Orientēšanās kluba „Alūksne" vadītājs Vilnis Veļķeris atklāj, ka šī būs jau trešā reize, kad trīsdienu orientēšanās sacensību „Kāpa 2009" dalībnieki pulcēsies šajā pusē. Lai gan pirmā reize bijusi pirms divdesmit gadiem, savu popularitāti sacensības nav zaudējušas joprojām, ik gadu pulcējot vairākus tūkstošus dalībnieku.

Sports