Sapratu

Rastorgujevs apsteidz līderi

Zviedrijas pilsētā Idrē IBU kausa izcīņas pirmajā posmā 10 km sprinta sacensībās biatlonā alūksnietis Andrejs Rastorgujevs ieņēma devīto vietu. Lai gan viņš divās šautuvēs pieļāva divas kļūdas, tomēr apsteidza komandas līderi Ilmāru Brici.

A.Rastorgujeva treneris Intars Berkulis atzīst, ka nebija gaidījis tik labu rezultātu. Viņš uzsver, ka tagad jādomā ne tikai, kā noturēt un saglabāt formu, bet arī, kā to vēl uzlabot, lai Andrejs sekmīgi varētu iegūt vietu valsts izlasē un startēt olimpiādē Vankūverā.
I.Berkulis nedomā, ka Andrejs jau ir labāks sportists nekā pieredzējušais biatlonists I.Bricis.

Šautuvēs kļūdās visi

Pagājušajā sestdienā sezonas pirmajās oficiālajās sacensībās startēja 158 dalībnieki. I.Bricis trasē devās kā otrais un uzreiz bija spiests cīnīties par līderpozīcijas saglabāšanu, jo A.Rastorgujevs pirmo apli veica labā tempā un šāva bez kļūdām, pēc pirmās šautuves viņš bija līderis ne tikai tobrīd, bet arī dienas noslēgumā. Diemžēl otrajā šautuvē Andrejs pieļāva divas kļūdas, kas viņu atmeta uz 11.pozīciju. Līdz finišam A.Rastorgujevs apdzina pāris sportistu un ieņēma 9.vietu.
Sacensībās piedalījās vēl seši Latvijas biatlonisti. I.Bricis kļūdījās vienu reizi un finišēja 13.vietā. Kristaps Lībietis ar vienu kļūdu ieņēma 45.vietu, Jānis Pleikšnis pieļāva divas kļūdas šautuvēs un finišēja 52.pozīcijā, Kaspars Dumbris ar vienu kļūdu ierindojās
58.vietā, Edgars Piksons arī ar vienu kļūdu ieņēma 80.vietu, Oļegs Maļuhins šautuvēs kļūdījās divas reizes un finišēja 88.pozīcijā.

Būs vēl trīs atlases posmi

Sestdienā notikušās sprinta sacensības bija arī Latvijas biatlonistu atlases sacensību trešais posms. Tajās nestartēja Gints Rozenbergs un Jānis Bērziņš. Kopvērtējumā pēc trim posmiem ar 21 punktu A.Rastorgujevs ieņem līderpozīciju, 12 punktus izcīnījis K.Lībietis, J.Pleikšnis ticis pie 11 punktiem. E.Piksona kontā ir 8 punkti, K.Dumbrim – 6 punkti, O.Maļuhinam – 5 punkti, G.Rozenbergam – 2 punkti, bet J.Bērziņam – tikai 1 punkts. Vēl trīs atlases posmi notiks Latvijā, lai noskaidrotu četrus labākos, kas aizņems atlikušās vietas olimpiskajā komandā. I.Bricis no atlases ir atbrīvots, viņam vieta izlasē ir jau paredzēta.