Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopējs vaļasprieks – autosprints 15

Par Latvijas čempionātu vasaras un ziemas autosprintā dalībnieku alūksnietis Aivars Ezeriņš kļuva pavisam nejauši. Pērn februārī viņš devās uz pasākumu Jelgavā, kur netālu atradās nākamajā dienā paredzēto sacensību trase. Tā kā neliela pieredze, startējot pašmāju kausa izcīņā jau bija, alūksnietis izmēģināja trasi. Bet nākamajā dienā viņš jau piedalījās sacensībās.

Pirmajā braucienā no vairāk nekā 50 braucējiem A.Ezeriņš, neskatoties uz negadījumu trasē, ierindojās ceturtā desmita beigu galā. Savukārt nākamajā braucienā viņam izdevās iekļūt labāko desmitniekā, uzrādot astoto ātrāko laiku. „Ātrums un izjūtas trasē aizrāva, tāpēc pieņēmu lēmumu – turpināt braukt,” atzīst alūksnietis. Jaunajā vaļaspriekā iesaistīts arī dēls Oskars (15), kurš pirmo reizi pie stūres sēdies, braucot pirms dažiem gadiem pa Alūksnes ezera ledu. Tobrīd jaunietim par stimulu kalpoja vēlme iemācīties braukt ar automašīnu, tāpēc viņš labprāt izmantoja tēva piedāvāto iespēju apgūt pirmās iemaņas Ivara Helmesa izveidotajās trasēs. Neilgi pēc pirmajiem braucieniem sekoja dalība Alūksnes kausa izcīņā, kur uzrādītie rezultāti likuši saprast, ka tas ne tikai patīk, bet arī sanāk.

Atņem punktus konkurentiem

Nu jau otro sezonu viņi abi kļuvuši par aktīviem Latvijas autosprinta čempionātu dalībniekiem. Pateicoties pērn uzrādītajiem rezultātiem, Oskars ticis pie iespējas sacensībās startēt patstāvīgi, nevis ar tēvu līdzās. Tas šajā sezonā ļāvis sajust savstarpējās konkurences garšu, kas, pēc abu apgalvojumiem, nevis traucē, bet gan palīdz uzrādīt augstākus rezultātus. Oskars skaidro, ka, tā kā abi sacensībās startē viens pēc otra, turklāt ar vienu un to pašu automašīnu, pirmais braucējs parasti uzsilda otram automašīnas riepas, kas cīņā par augstākām vietām ir ne mazāk svarīgs aspekts kā sacensībām izvēlētais transportlīdzeklis. Nozīme ir arī abu līdzvērtīgajai meistarībai. Turklāt, kā norāda A.Ezeriņš, Oskara iegūtās vietas atņem vērtīgus punktus sīvākajiem konkurentiem, tādējādi mazinot viņu iespējas nokļūt kopvērtējuma augšgalā.

Samaisa čempionāta putru

Viens aiz otra abi ierindojušies pēdējo sacensību vērtējumā jeb Latvijas čempionāta vasaras autosprintā priekšpēdējā posmā. Lai gan treniņu laikā aizdegusies speciāli sacensībām sagatavotā automašīna, ar kuru braukts vien pāris reižu, tieši šis posms kļuvis par līdz šim augstāko punktu abu sportiskajā karjerā: Oskars uzrādīja otro ātrāko laiku, no kopvērtējuma 8.vietas pakāpjoties par vienu pozīciju uz augšu, bet A.Ezeriņš izcīnīja uzvaru, nodrošinot sev vietu čempionāta labāko trijniekā un radot iespēju cīnīties par jebkuru no kopvērtējuma medaļām.
A.Ezeriņš atzīst, ka jau iepriekšējos posmos viņi pretendējuši uz augstām vietām, taču, tā kā visu nosaka sekundes desmitdaļas un simtdaļas, katru reizi kaut kā pietrūka. „Šoreiz mēs abi divi neatdevām nevienam neko: izdarījām visu tik precīzi un perfekti, ka nošokējām visus pārējos un samaisījām čempionāta putru,” viņš saka. Tiesa, vai tikpat lielas jukas tiks radītas arī čempionāta pēdējā posmā un kā tās atsauksies uz alūksniešu vietu kopvērtējumā, varēs uzzināt jau pēc pāris nedēļām, kad Rīgā plānotas pēdējās vasaras autosprinta sacensības. Tajās piedalīsies sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.

Komentāri 15

:)

Pilnīgi piekrītu Sallijai...te di** tikai tie, kuri dzīvo ar domu: "Ja es nevaru, tad lai citam arī netiek!"
...kā jau mazpilsētā! :D
Labāk būtu domājuš kā paši varat ieguldīt savu naudu, vai arī to nopelnīt, nevis stuūlbi runāt!

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 22:34

Johaidi

paši ko labu izdariet, tikai pēc tam spļaujiet citam. Ezerīņam paldies par atbalstu, vienmēr iespēju robežās palīdz finansiāli vai arī ar transportu, lai vairāk tādu uzņēmēju.

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 14:09

parasti jau cilvēki lielās, ja viņiem ir ar ko lielīties... un tas ir novērtējami, ja cilvēks māk palielīties... piemēram ar šādu raxtu... Un būtu tgurējuši muti par to, kas jums nepatīk... Labāku cilvēku par Aivaru nezinu, vienmēr ir sniedzis palīdzību, nebūtu viņa nebūtu MCD komandas basītī, un domāju, ka ar to arī vis ir pateikts... the others jauniešu klubs vienmēr ir saņēmis atbalstu... Nekad nav atmetis ar roku jauniešiem, lai tikai tiem būtu ko darīt... es domāju, ka Aivars ir ļoti foršs džeks, un labs tēvs, jo neļauj savam dēlam augt par kkādu huligānu... :)

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 11:38

MMD

Putras vārītāj, konkurēt ar savu dēlu nav tikumiski!

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 10:11

:)

Mērķis ir sasniegts, uzmanība iegūta, un kur nu vēl saldā sajūta, ka mani apskauž.....

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 09:57

Sallija

Tā jau ir tīrā skaudība. Pašam nav līdzekļu, tad nu d**** par tiem kas var atļauties ko vairāk! Ej, strādā, nevis glupi sēdi te netā. No tā bagāts nekļūsi!

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 09:15

Ledus piengvīns

Mīļie cilvēki, tak beidzat spriest par lietām no kurām jūs ne sūda nesajēdzat. priecājaties ka cilvēki cenšas, nevis tik skaužat citu iespejas un aizraušanos.

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 01:04

Jancis

To Debilo ezeriņu tak Alūksnē neviens neieredz. Pūslis kaut kāds. Draugiem puika sakot, ka tēvs piespiežot braukt, a pašam vēmiens no tā visa nākot. Darot tikai, lai tēvs pēc tam netiranizētu. Ai nu, lai tak ņemās ar savām bagātnieku izpriecām...

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 23:43

:)

Liekas, ka jums vienkārši skauž...! Gudri runāt visi māk, paši pamēģinat k-ko tādu pasākt! ;)

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 23:02

tā teikt vairāk apr nodir*anu Jūs nekā nemākat

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 22:57

Novērotājs

Kā slavens autosportists teica: "Car isnt a problem, driver is a problem!"

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 20:32

***

Tēvs biezais-izsmiekls!Plātīzers! Iznesties patīk, tas arī viss!Lēta publicitāte!To vien gaida, lai te panestos lielā diskusija!

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 20:09

mmm

simpātisks puisis un viņš nav vainīgs,ka tētis biezais,viņam vienkārši paveicies:)

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 19:21

lācis

Pa vienu trajektoriju braukt var pat lāci iemācīt....

pirms 10 gadiem, 2009.08.24 15:15

Sports