Sapratu

Čempionāta otro kārtu aizvada Alūksnē

Nedēļas nogalē rajona biatlona un slēpošanas bāzē „Mežinieki” norisinājās Latvijas čempionāta biatlonā otrā kārtā, kurā uz starta līnijas stājās vairāk nekā 50 jauniešu un junioru grupu pārstāvji.

Sacensībās piedalījās sportisti no Alūksnes, Aizkraukles, Cēsīm, Daugavpils, Krāslavas, Madonas un Talsiem, kuriem pirmajā dienā bija paredzēts veikt individuālo distanci, bet otrajā – mērot masu startam sagatavoto trasi.

Alūksnieši – vieni no ātrākajiem

Alūksni šajās sacensībās pārstāvēja 10 jaunie sportisti. Par vienīgo jauniešu grupu pārstāvi kļuva Rasma Rudzīte, kas, sacenšoties ar C grupas jaunietēm sacensību īsākajā jeb piecus kilometrus garajā distancē, uzrādīja labāko rezultātu un ieguva 1.vietu. Šās pašas vecuma grupas zēnu konkurencē uz starta līnijas stājās četri alūksnieši, no kuriem Ingus Deksnis ieguva 3.vietu, Linards Zēmelis – 7.vietu, bet Andrejs Baumanis un Vladislavs Nedaivodins – attiecīgi 10. un 11.vietu gandrīz 20 dalībnieku lielajā konkurencē.

Vecākās jauniešu grupas dalībnieku vidū Alūksni pārstāvēja Aleksandrs Sverčkovs un Krišjānis Meirāns. Sacensību izskaņā abi no viņiem ierindojās labāko trijniekā, iegūstot attiecīgi 1. un 3.vietu. Pie medaļām individuālajā distancē tika arī junioru grupas pārstāvji Oskars Muižnieks un Arturs Švūksts. Viņi kļuva par labāko rezultātu īpašniekiem sacensību garākajā jeb 15 kilometrus garajā distancē, atstājot aiz sevis tuvākos konkurentus no Cēsīm un Talsiem. Savukārt junioru grupas dalībniecei Žannai Juškānei no Alūksnes šoreiz konkurentu nebija. Viņa bija vienīgā savas grupas pārstāve, kas, veicot tādu pašu distanci kā vecākās jauniešu grupas pārstāvji, uzrādīja puišu labākā trijnieka cienīgu rezultātu.

Mērojas spēkiem ārpus kārtas

Starp laureātiem alūksnieši iekļuva arī otrajā dienā notikušajos masu startos. Atkārtoti par labākajiem savās vecuma grupās kļuva A.Sverčkovs un O.Muižnieks, kas par 1.vietas ieguvējiem kļuva attiecīgi astoņu un septiņu dalībnieku lielā konkurencē. Pārējie Alūksnes sportisti ierindojās sekojošās pozīcijās: K.Meirāns – 3.vietā, A.Švūksts – 4.vietā, C grupas jaunieši R.Rudzīte un V.Nedaivodins – 4.vietā, A.Baumanis – 8.vietā, L.Zēmelis – 10.vietā, I.Deksnis – 12.vietā.

Jāpiebilst, ka masu startos savus spēkus, sacenšoties ar junioru grupas pārstāvjiem ārpus kārtas, pārbaudīja arī Latvijas biatlona izlases dalībnieks Gints Rozenbergs un alūksnietis Ingus Balodis, kur G.Rozenbergs sacensību uzvarētājam O.Muižniekam piekāpās par 1:08 minūtēm, bet I.Balodis – 7:32 minūtēm.