Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Tev jau ir savs OCTA kalkulators?

Par mašīnas obligātu apdrošināšanu jeb OCTA ir dzirdējuši pat tie, kam nav savas automašīnas, bet auto īpašniekiem tas ir viens no svarīgākajiem dokumentiem, gluži kā braukšanas tiesības vai transportlīdzekļa tehniskā pase. OCTA polise sniedz neaptveramu atbalstu pēc ceļu satiksmes negadījuma, tāpēc vadītājiem ir svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Lai iegādātos jaunu apdrošināšanas polisi, ir vajadzīgs OCTA kalkulators – lasi tālāk un uzzini, kas tas ir un kā to lietot!


Pāris vārdi par OCTA

OCTA ir obligāta civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana, kas Latvijā ir neatņemams nosacījums dalībai ceļu satiksmē. Polise ir vienlīdz noderīga visiem satiksmes dalībniekiem, gājējiem un trešajām pusēm, kas var ciest ceļu satiksmes negadījumā.


OCTA galvenais mērķis ir negadījuma izmaksu segšana no OCTA garantijas fonda, nevis no negadījuma vaininieka kabatas. Tā kā izmaksas cietušajiem – gan fiziskajām, gan juridiskajām personām, – var būt ievērojamas, apdrošināšana aizsargā vadītājus no bankrotēšanas atlīdzību dēļ. Ņem vērā, ka braucot bez OCTA, var saņemt sodu no Ceļu policijas. Ja nu vadītājs izraisa negadījumu, būdams neapdrošināts, visas izmaksas un atlīdzības cietušajiem nāksies pilnā apjomā segt no savas kabatas.

Pēdējos gados OCTA cenas ir pieaugušas, tāpēc vairumam vadītāju ir svarīgi atrast polises piedāvājumu par zemāku cenu. Lasi raksta turpinājumā, kā to izdarīt!


Mērķis: OCTA salīdzināšana

OCTA polise ir viens no pieprasītākajiem apdrošināšanas veidiem Latvijas iedzīvotāju vidū, un to piedāvā teju visas apdrošināšanas sabiedrības. Daži auto īpašnieki ir pieraduši ik gadu atjaunot OCTA pie viena un tā paša pakalpojumu sniedzēja, taču vienmēr ir noderīgi pārbaudīt, vai konkurenti gadījumā nepiedāvā izdevīgāku apdrošināšanas variantu.


Lai noskaidrotu tirgus piedāvājumu, Tev nav jāmeklē informācija katra apdrošinātāja mājaslapā. Tā vietā izmanto OCTA kalkulatoru, kas apkopo lielu informācijas apjomu un pāris sekunžu laikā uzrāda polises izmaksas pie dažādiem apdrošinātājiem. Kalkulators strādā tiešsaistē, tāpēc aprēķiniem ir nepieciešams tikai dators vai viedierīce ar interneta pieslēgumu un dažas brīvās minūtes.

OCTA kalkulators ātriem aprēķiniem

Kalkulators OCTA polisei ir iekārtots ļoti vienkārši. Kalkulatorā jāieraksta informācija, kas ļauj identificēt transportlīdzekli: spēkrata valsts numurs un reģistrācijas apliecības numurs. OCTA kalkulators bez tehniskās pases nevar pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas un ir uzskatāms tikai par paraugu.

Kalkulators ātri veic ievadīto datu analīzi un uzrāda sarakstu ar apdrošinātājiem, kuri piedāvā OCTA polisi. Pēc tam lietotājs var pāriet apdrošinātāja mājaslapā un noformēt polises līgumu tiešsaistē, bet dažkārt polises iegādi var pabeigt jau kalkulatora mājaslapā.


Kas ietekmē OCTA cenu?

Neviena OCTA nav identiska citai, un pat viens autoīpašnieks var saskarties ar polises cenas pieaugumu vienai un tai pašai automašīnai. Tas notiek tāpēc, ka transportlīdzeklis tiek pastāvīgi ekspluatēts, un negadījumu riski kļūst jo lielāki, jo vecāka ir mašīna. Taču spēkrata vecums un izlaiduma gads ir tikai viens faktors, kas ietekmē OCTA cenu. Citi iemesli cenas pieaugumam ir:

  • automašīnas zīmols un modelis;

  • autovadītāja vecums un braukšanas stāžs;

  • apdrošināšanas gadījumu skaits.


Par atskaites punktu OCTA cenas noteikšanai kalpo Bonus-Malus sistēma. Kopumā, var secināt, ka uzmanīgi un atbildīgi vadītāji maksā par apdrošināšanu mazāk, bet tie, kuriem ir gadījies izraisīt negadījumu – vairāk. Labā ziņa – apdrošināšanas vēstures dati tiek glabāti 11 gadus, tāpēc jaunības neuzmanības kļūdas uz ceļa pēc kāda laika vairs neietekmē Tavas OCTA cenu.


OCTA kalkulators ir vajadzīgs ikvienam auto īpašniekam, tāpēc ir svarīgi savlaicīgi atrast piemērotu, uzticamu aprēķinu rīku. Kalkulatoru platformā Aprēķins.lv atradīsi vairāk informācijas par OCTA polises aprēķiniem un kalkulatora izmantošanu. Ienāc Aprēķins.lv un uzzini, kā sagatavoties OCTA polises pirkumam!

Reklāmraksti