Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzmanību interneta tikšanās portālos – kā sevi pasargāt

Mūsdienās ziņu virsrakstos redzam dažādas lietas, kas liek pārdomāt, vai tiešām interneta iepazīšanās portāli ir droša vide. Tiešsaistes iepazīšanās izkrāpšana turpina pieaugt, un upuriem katru gadu tas izmaksā lielas naudas summas. Ja jūs izmantojat tiešsaistes iepazīšanās platformu, noteikti pievērsiet uzmanību turpmāk nosauktajām pazīmēm, kas vēsta, ka persona, ar kuru runājat, faktiski ir krāpnieks.

Krāpnieki cilvēkus izmanto dažādās demogrāfiskajās grupās katrā iespējamajā iepazīšanās platformā. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no dzimuma, seksuālās orientācijas, vecuma vai vēlamās platformas; nevienam nav garantēts, ka nesanāks satikties ar krāpnieku, tomēr viņiem ir tendence biežāk mērķēt uz vecākiem cilvēkiem. Lielākie ilgtermiņa izkrāpšanas mērķi ir cilvēki, kuri ir neaizsargāti vai izolēti.

Palielinoties iepazīšanās lietotņu skaitam, krāpnieki atrod vēl plašāku potenciālo mērķu tīklu un automatizē lielu daļu procesa – izmantojot robotprogrammatūras, lai pievilinātu upurus.

Lūk, pāris veidi, kā pamanīt tiešsaistes iepazīšanās krāpnieku. Ir dažas pazīmes, kurām jums vajadzētu pievērst uzmanību, apskatot potenciālā partnera tiešsaistes iepazīšanās profilu.

Dažas tipiskas krāpnieka profila iezīmes ir šādas – profilos ir ļoti maz attēlu vai ir attēli, kas ir pārāk ideāli, lai būtu īsti, kā arī neskatoties uz to, ka meklējat citus brīvos savā apkārtnē, viņi strādā vai dzīvo citā valstī. Daudzi krāpnieki apgalvo, ka atrodas militārā izbraucienā citā valstī. Iepazīšanās lietotnēs krāpniekiem un robotu programmatūrām būs ļoti ierobežota profila informācija. Viņiem mēdz būt tikai viens vai divi fotoattēli, un viņi nesaista savu profilu ar savu Instagram vai citiem kontiem.

Krāpnieki ātri lūgs jūs pāriet uz cita veida ziņojumapmaiņu ārpus platformas, kurā jūs tikāties. Bieži vien viņi vēlēsies sazināties, izmantojot rakstiskas ziņas Skype vai Facebook, tomēr viņi var arī izvēlēties jums nosūtīt īsziņu, izmantojot īsziņu vai tādu lietotni kā Whatsapp. Esiet piesardzīgs pret ikvienu, kurš vēlas pārcelt sarunu uz citu platformu.

Iepazīšanās krāpnieki mēdz mainīt attieksmi ļoti ātri, atzīstot emocionālu saikni. Īsā laikā viņi var teikt, ka mīl jūs un ka viņi jūtas ar jums saistīti. Tas viss ir daļa no emocionālajām manipulācijām, kas saistītas krāpšanu, izmantojot tiešsaistes iepazīšanos. Tāpēc arī neaizsargātie un izolētie cilvēki ir tik vēlami mērķi, jo viņi ilgojas pēc tuvības. Krāpnieku kopējā nostāja ir tāda, ka viņi vēlas ar jums iepazīties, taču, kad pienāks laiks randiņam, vienmēr rodas kāda problēma. Tā kā krāpnieks nav persona, par kuru viņš uzdodas, šie cilvēki nevēlas tikties klātienē. Tas ir arī iemesls, kāpēc tik daudz krāpnieku apgalvo, ka strādā citā valstī vai atrodas militārā izbraukumā, jo tas viņiem sniedz attaisnojumu nespēt satikties. Nespēja tikties ar jums var būt arī iemesls, kāpēc viņi vispirms mēģina lūgt naudu no upura. Viņi var apgalvot, ka vajadzīga nauda biļetes iegādei, lai ceļotu, lai satiktu jūs.

Iepazīstoties internetā, aicinām jūs būt uzmanīgiem un izvairīties no jebkādiem cilvēkiem, kuri izrāda kādu no augstāk minētajām aizdomīgajām pazīmēm!

Reklāmraksti