Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi gardumu gatavošanai cepeškrāsnī

Pašu cepti cepumiņi, pīrādziņi un dažādi citi našķi ir neatkārtojama pieredze garšas kārpiņām. Tomēr, lai viss izdotos kā plānots, ir jāņem vērā dažādi noderīgi padomi.


Vienmēr izmanto īstās konsistences sviestu.
Sviests ir neiztrūkstoša sastāvdaļa daudzu ēdienu gatavošanai cepeškrāsnī, tādēļ ir svarīgi, lai tas tiktu sagatavots tā, kā norādīts receptē. Sviesta temperatūra var ļoti ietekmēt cepšanas gala iznākumu, it īpaši ēdiena tekstūru.

Parasti ir noteikti trīs sviesta veidi, kurus izmanto dažādās receptēs – mīksts, atdzesēts vai saldēts un izkausēts/atdzesēts. Daudzu ēdienu gatavošanai izmanto mīkstu sviestu, kas atdzesēts istabas temperatūrā. Tā rada labākos apstākļus jaukšanai ar cukuru, radot vieglu un gaisīgu tekstūru.

Lai iegūtu atbilstoša mīkstuma sviestu, atstāj to uz galda virtuvē vismaz stundu. Atdzesēts sviests ir turēts ledusskapī vai saldētavā, un tas nekūst jaukšanas procesā, ļaujot radīt kārtainu mīklu. Kausēts sviests nedrīkst būt pārāk karsts, citādāk tas sabojās olu tekstūru.


Kurš gan vēlas ceptas olas savā pīrāgā?

  • Istabas temperatūra ir īstā atslēga. Ja recepte pieprasa olas, pienu vai jogurtu istabas temperatūrā, seko šim norādījumam. Šie nosacījumi netiek veidoti tāpat vien – attiecīgajā temperatūrā esošas sastāvdaļas labāk sajaucas, radot vienmērīgāku tekstūru, kas ne tikai veiksmīgāk izcepas, bet arī garšo brīnišķīgi.

  • Pirms sāc gatavot, izlasi recepti līdz galam. Lai arī tas var izklausīties smieklīgi, taču nereti neveiksmes virtuvē rodas tieši tādēļ, ka cilvēks, kurš gatavo, nezina, kāda darbība seko tālāk. Tāpēc, pirms sāc cepšanu, izlasi visu vairākas reizes, kā arī turi recepti pa rokai.

  • Sagatavo nepieciešamās sastāvdaļas jau iepriekš. Tas jāizdara pirms tu sāc jaukt vai maisīt kaut ko kopā. Izlasi, kas tev nepieciešams, saliec to visu uz galda, un tad vari sākt gatavot.

  • Iemācies nomērīt vajadzīgo daudzumu. Tu noteikti zini, cik liela nozīme cepšanā ir precizitātei. Tieši tā, precīza sastāvdaļu daudzuma nomērīšana ir ļoti atbildīgs process, tādēļ tam jāpievērš īpaša uzmanība. Ja tas tiks veikts nepareizi, pieliekot kaut ko par daudz vai par maz, rezultāts ātri vien var tikt sabojāts. Sauso sastāvdaļu mērīšanu var veikt glāzē vai karotē. Tāpat ir radīti īpaši šim mērķim paredzēti trauciņi ar mērvienībām. Tas pats attiecas arī uz šķidrajām sastāvdaļām. Lai mērīšana būtu veiksmīgāka, izmanto atbilstošus piederumus.

  • Nosver sastāvdaļas. Katram sevi cienošam ēdiena gatavotājam virtuvē ir jābūt svariem. Ja vēlies, lai ēdiens sanāktu tieši tāds, kā receptē, ņem vērā svara ierobežojumus.

  • Iegādājies cepeškrāsns termometru. Lai arī mūsdienās cepeškrāsnis ir aprīkotas ar iebūvētiem termometriem, ir jābūt uzmanīgiem, uzticoties šiem rādītājiem. Jā, protams, jaunākie modeļi noteikti rādīs pareizu temperatūru, taču vecākās cepeškrāsnīs reālā temperatūra no norādītās var atšķirties pat par vairākiem desmitiem grādu.

Vai zini, ko tas var izdarīt ar cepumiem, kanēļmaizītēm un kūkām? Tieši tā – tas var sabojāt ēdienu. Lai izvairītos no šādām problēmām, drošībai ieteicams iegādāties cepeškrāsns termometru.

  • Turi cepeškrāsns durvis aizvērtas. Tagad tu zini to, ka nepiemērota temperatūra var izbojāt recepti. Taču, ja tu ik pa brīdim vērsi vaļā un ciet krāsns durtiņas, lai apskatītos, kā cepas kēksiņi, arī tas neradīs labu efektu. Ielaižot iekšā auksto gaisu, cepšanas process tiek pārtraukts, tādēļ arī tas var ietekmēt to, kā mīkla paceļas. Ja tev patiešām nepieciešams pārbaudīt, cik labi ēdiens ir izcepies, dari to ātri, izmantojot zobu bakstāmo irbulīti.
  • Atdzesē cepumu mīklu. Ja receptē tas ir norādīts vai arī tu jūti, ka mīkla ir ļoti lipīga un mīksta, atdzesēšana ir prātīga rīcība. Turklāt tā ļaus cepumiem būt biezākiem un kraukšķīgākiem. Pēc atdzesēšanas paturi mīklu kādu brīdi istabas temperatūrā (10 min.), un pēc tam vari sākt rullēt un cept.

  • Padoms cepumu gatavošanā. Lai saglabātu pārpalikušos cepumus mīkstus, uzglabā tos kopā ar maizes gabalu. Maize izdalīs visu savu mitrumu un sakaltīs savukārt cepumi paliks mīksti, maigi un valgi. Šis ir labs veids, kā uzglabāt cepumus vairākas dienas, nezaudējot to garšu un tekstūru.

Reklāmraksti