Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mārdadzis – kas tas ir un kur radies?

Par mārdadža nozīmi visbiežāk cilvēki dzird, to saistot ar aknu darbības uzlabošanu. Kā jau zināms, aknu nozīme cilvēka organismā ir īpaši svarīga, jo caur to tiek izvadītas vielas un tās pārstrādātas, kā arī tiek uzkrāta enerģija un asinis. Taču kas ir īsti mārdadzis, kā tā lietošana var palīdzēt un kādā veidā to iespējams uzņemt organismā? Par visu lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Mārdadzis – kas tas ir un kur radies?

Mārdadzis veselībai ir ļoti vērtīgs, taču pirms skaidrot, kā tas var noderēt, nepieciešams saprast, cik tālu pagātnē meklējami tā pirmsākumi. Tas ir augs, kas:

 • latīņu valodā saukts par marianum, ko izskaidro ar leģendu par baltajām līnijām, kas atrodas uz mārdadža;

 • informācija par auga izmantošanu veselības uzlabošanai, sniedzas gandrīz 2000 gadu senā pagātnē.

Jau pirmsākumos tas ticis izmantots, lai novērstu nieru un žultspūšļa problēmas vai saskaroties ar čūsku kodieniem, taču mūsdienu medicīnā tas lietots plašāk. Kādos gadījumos? Par to lasi raksta turpinājumā!

Mārdadzis un tā pielietošana

Latvijā mārdadzis zināms kā viengadīgs augs, kuru izmanto ne tikai, lai stādītu pie mājas lieveņa ļaunu cilvēku atbaidīšanai vai izmantotu kā dekoratīvo elementu, bet galvenokārt, lai uzlabotu veselību. Mārdadzis veselībai ir nepieciešams, jo palīdz:

 1. uzlabot aknu veselību;

 2. veicināt žults veidošanos;

 3. atjaunot aknu šūnas, ja nācies saskarties ar C hepatītu vai aknu cirozi;

 4. uzlabot ādu;

 5. attīrīt organismu no toksīniem;

 6. novērst sāpes vēderā, galvā un pat migrēnu;

 7. stimulēt laktāciju u.c.

Ieguvumi, ko saņem organisms, lietojot mārdadzi, ir neatsverams, jo tā galvenā ietekme ir tieši uz aknām, kas veic dzīvībai svarīgas funkcijas. Taču galvenais, kas palīdz veikt šīs darbības, ir silimarīns. Tā ir viela, kas atrodas mārdadžos. Kas par to jāzina?

20190121-1815-jj.png

Foto: Pixabay.com / Capri23auto

Mārdadzis un tā būtiska sastāvdaļa – silimarīns!

Lai arī cik mārdadzis veselībai nebūtu labs, uzmanība jāvērš uz tā būtisko sastāvdaļu silimarīnu, kas palīdz toksīnu izvadīšanas procesā, organismā novēršot tādas problēmas un slimības kā:

 • diabētu;

 • paaugstinātu holesterīnu;

 • nierakmeņus u.c.

Mārdadzis palīdz arī ilgstoša alkohola lietošanas gadījumos, jo arī alkohola lietošana būtiski ietekmē aknu un citu orgānu darbību.

Silimarīns veic trīs būtiskas funkcijas organismā, un tās ir:

 1. attīrīšana. Tiek attīrītas aknas pēc, piemēram, medikamentu lietošanas, uzlabojot to funkcionēšanas spēju;

 2. atjaunošanās. Silimarīns veicina olbaltumvielu veidošanos, kas nozīmē, ka aknas spēj ātrāk atjaunoties;

 3. neitralizēšana. Tas darbojas kā antioksidants, neitralizējot vielas, kas bojā šūnas vai rada iekaisumu organismā un veicina saslimšanu.

Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kā mārdadža sēklas, ko izmanto veselības uzlabošanai, iespējams uzņemt organismā!

Mārdadzis – uzzini, kā to uzņemt!

Mārdadzis (mārdadža sēklas un lapas) tiek pārstrādātas dažādos produktos, piemēram, tabletēs, pulverī vai pat tējās. Taču vieglākais un efektīvākais lietošanas veids ir. Izmantojot uztura bagātinātājus, ko piedāvā Lagosa. Kādas ir šo uztura bagātinātāju priekšrocības?

 • Spēja atjaunot aknu šūnas. Šis process ar uztura bagātinātāju palīdzību ir ātrāks un efektīvāks, ļaujot aknām darboties pilnvērtīgi.

 • Ilgstoša iedarbība. Tā kā dienas deva, kas ir 1 tablete, tiek uzskatīta par drošu, Lagosa uztura bagātinātāju var lietot ilgstoši, nodrošinot efektu ilgā laika periodā.

Šis mārdadža uztura bagātinātājs, ko piedāvā Lagosa, tiek izplatīts tablešu formā, un katra no tabletēm ietver 240 mg mārdadža svarīgās sastāvdaļas – silimarīna.

Aknu darbība ir svarīga, tāpēc atceries, ka mārdadzis palīdzēs, un to uzņemt ieteicams jebkurā no piedāvātajiem veidiem. Izvēloties Lagosa produktus, neaizmirsti, ka uztura bagātinātāji nespēj aizstāt pilnvērtīgu uzturu, tāpēc pirms tā lietošanas konsultējies ar ārstu!

Reklāmraksti