Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kredīta droša noformēšana – soli pa solim 

Kredīts ir nopietnas finansiālās līgumsaistības, kas asociējas arī ar dažādiem lielākiem un mazākiem riskiem, tāpēc ikvienam kredītņēmējam ir prātīgi nodrošināt sevi pret šiem riskiem jau savlaicīgi. Kā to izdarīt? Kā aizņemties naudu droši? Daži padomi, kas var palīdzēt to izdarīt.

1. Izvērtē, vai aizdevums tiešām ir nepieciešams

Pirms ķerties pie kredīta pieteikuma aizpildīšanas, vispirms vajadzētu atbildīgi izvērtēt to, vai patiešām kredīts ir nepieciešams. Nav prātīgi aizņemties mirkļa iegribu un emociju vadītam, lai apmierinātu kādas nesvarīgas vajadzības, vēlmi pēc izklaidēm vai iepirkšanās. Tāpat finanšu eksperti silti iesaka neaizņemties naudu, lai risinātu jau esošās kredītproblēmas, jo tas situāciju var tikai pasliktināt. Jāatdod jau būs sava nopelnītā nauda, tāpēc patiešām vajadzētu izvērtēt kredīta mērķi un tā nozīmību.

2. Pārliecinies, ka vari atļauties jaunu ikmēneša kredītmaksājumu

Pirms kredītsaistību uzņemšanās jāpārliecinās, ka maksātspēja ir atbilstoša, lai uzņemtos jaunu ikmēneša kredītmaksājumu. Jāveic savu ieņēmumu un izdevumu audits, lai saprastu, vai ir pietiekami daudz brīvu līdzekļu, ko novirzīt maksājumam. Labā prakse ir tāda, ka kredītmaksājumiem nevajadzētu būt vairāk nekā 20-30% no kopējiem ienākumiem. Protams, jo mazāk, jo labāk. Ja finansiālā situācija nav pietiekami laba, ienākumi nav stabili un paredzami, tad uzņemties jaunas kredītsaistības būtu bezatbildīgi, jo ir liela iespēja, ka nāksies piedzīvot nepatīkamas sekas.

3. Noskaidro, kāds kredīts tev nepieciešams

Tālāk ir svarīgi noskaidrot, kāds kredīts tieši ir nepieciešams. Aizdevēji piedāvā dažādus kredītus – patēriņa kredītus, līzingus, hipotekāros kredītus un arī ātros jeb mikro kredītus. Vēlams iepazīties ar katru aizdevuma veidu un tā specifiku, lai saprastu, kurš būs piemērotākais tieši šajā situācijā un izvēlētā mērķa īstenošanai. Nepareiza kredīta izvēle arī var rezultēties ar pārāk lieliem izdevumiem un citiem sarežģījumiem, no kuriem var izvairīties, ja pirms tam izvērtē, kurš kredīts būs piemērotāks.

4. Salīdzini vairākus kredītpiedāvājumus

Noteikti nevajadzētu mesties parakstīt līgumu ar pirmo aizdevēju, kas gadās ceļā. Gudrs kredītņēmējs veltīs laiku, lai salīdzinātu pēc iespējas vairākus aizdevumu piedāvājumus, lai atrastu ne tikai piemērotāko, bet arī finansiāli izdevīgāko. Ērti un ātri kredītu var salīdzināt kādā no kredītu salīdzināšanas platformām internetā. Tas ietaupa laiku, jo visa informācija ir vienuviet.

5. Pārbaudi potenciālo kredītdevēju

Kad viens vai vairāki aizdevuma piedāvājumi ir izkristalizējušies kā pietiekami izdevīgi, lai aizpildītu kredīta pieteikumu, vēl jāatceras par to, ka nepieciešams sīkāk painteresēties par pašu aizdevēju. Kāda ir tā reputācija? 

Laba doma ir arī palasīt citu klientu atsauksmes. Arī to var izdarīt internetā, vietnē, kur apkopoti ne tikai kredītpiedāvājumi un pieejama to salīdzināšana, bet arī atsauksmes par katru aizdevēju: https://www.eirokrediti.lv/atsauksmes/latvijashipoteka.

6. Rūpīgi izvēlies aizdevuma termiņu un ikmēneša maksājuma apjomu

Veicot kredīta noformēšanas procesu, īpaši jāiedomā pie tā, kādu aizdevuma termiņu un ikmēneša maksājuma apjomu izvēlas. To jāsamēro ar savu maksātspēju, kā arī nevajadzētu būt pārāk optimistiskiem šajā ziņā. Labāk atstāt kādu rezervi, lai gadījumā, ja kādu mēnesi ienākumu apjoms svārstās un ir mazāks, tas netraucētu veikt kredītmaksājumus.

7. Kārtīgi izlasi aizdevuma līgumu

Pirms uzlikt savu parakstu uz aizdevuma līguma, vajag to rūpīgi pārlasīt, pārbaudīt savus datus, bankas kontu, atmaksas grafiku un citas sadaļas. Līgumā jāizlasa visi punkti un arī tas, kas rakstīts sīkajā drukā, lai vēlāk nebūtu jāsaka, ka savas neuzmanības dēļ palaists garām kaut kas būtisks. 

8. Neuzķeries uz reklāmu solījumiem

Meklējot labāko kredītdevēju un kredītpiedāvājumu, nav ieteicams par savu ceļvedi izmantot skaļākās un košākās reklāmas, jo bieži vien tās neatspoguļo visus piedāvājuma aspektus, kā arī reklāmā bieži vien no konteksta izrauti daži vilinoši fakti un skaitļi, kas liek domāt, ka tieši šis kredīts ir nepieciešams. Tomēr vislabāk par to, kurš būs izdevīgākais piedāvājums, var pārliecināties, pašam veicot salīdzināšanu pēc vairākiem kritērijiem.

Reklāmraksti