Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāds ir visērtākais virsmatracis Jūsu mugurai?

Šodien liela daļa cilvēku cieš no muguras sāpēm. Interesanti, ka sāpes mugurā retāk ir saistītas ar fizisko slodzi. Tās biežāk rodas ilgstoša miera stāvokļa rezultātā, kad atrodamies neērtā stāvoklī sēžot un guļot. Izrādās, ka aptuveni trešo daļu dienas un cilvēka mūža ķermenim nepieciešams atrasties guļus, lai atpūstos gan fiziski, gan garīgi. Svarīga ir ne tikai poza, bet arī mēbeles piemērotība mugurai. Vai zināt, kā to spēj ietekmēt virsmatracis, kuru ikdienā lietojat?

20170915-1528-virsmatracis-4.jpgAvots: kaboompics.com

Uzveiciet rīta nogurumu!

Vai Jums ir gadījies, ka jau no rīta esat noguris un izjūtat sāpes mugurā?

Novērots, ka vieni no izplatītākajiem muguras veselības problēmu rašanās iemesliem ir:

 • stress;

 • sēdošs dzīvesveids;

 • nepilnvērtīgs uzturs;

 • muskuļu nestiprināšana;

 • nolietots vai nepiemērots matracis.

Nereti sāpes var izraisīt vairāku iemeslu kombinācija, taču, ja veselīgu uzturu un sporta aktivitātes varat veicināt ar mērķtiecīgu dzīvesveida maiņu, tad kvalitatīvs matracis ir daudz ātrāka izvēle. Pārliecinieties, vai Jūsu gultai ir piemērots matracis!


20170915-1529-virsmatracis.png

Avots: Lonas.lv

Virsmatracis - lēmums soļa attālumā!

Kvalitatīvs matracis kalpo līdz 10 gadiem un, līdzīgi kā lielākā daļa mantu, tas ir regulāri jāmaina. Lai process būtu lētāks un vienkāršāks, ir iespēja izvēlēties virsmatraci, ko uzklāt virsū matracim.

Virsmatrača priekšrocības

Galvenie iemesli, kāpēc virsmatracis kļūs par Jūsu jauno draugu un glābēju, ir kompaktums un elastība, jo tam piemīt:

 • ērtas pārvietošanas iespējas;

 • spēja pielāgoties ķermeņa formām;

 • dažādas cietības pakāpes;

 • izdevīga cena.

Līdzīgi kā gultas matračiem, arī virsmatračiem ir plašas materiālu un pildījumu iespējas. Kādu virsmatraci labāk izvēlēties?

Ja runa ir par cietību, viedokļi dalās. Izrādās, ka ne pārlieku ciets, ne mīksts virsmatracis nav labākā izvēle, jo par mugurai vissaudzīgāko variantu tiek atzīts vidējas cietības matracis. Starp tiem izšķir:

 1. parastos matračus;

 2. ortopēdiskos matračus.

Kāpēc izvēlēties ortopēdisko matraci?

Ortopēdiskie matrači piekļaujas mugurkaulam un saudzē tā stāvokli gulēšanas laikā. Tas kalpo kā profilakses līdzeklis pret muskuļu sāpēm, skoliozi, kuņģa čūlu, bezmiegu, kā arī pasargā no hroniskas saslimšanas. Būtiski, lai mugurkauls nakts laikā tiktu iztaisnots, tāpēc matraču ražotāji diskutē par to, kāds virsmatracis ir veselībai visatbilstošākais. Vienu formulu atrast ir grūti, pat neiespējami, jo virsmatrača ērtums ir atkarīgs no katra indivīda:

 • vecuma;

 • svara;

 • ķermeņa uzbūves.

Uzticieties savam ķermenim!
Atcerieties, ka no matrača pildījuma ir atkarīga Jūsu veselība, tāpēc pievērsiet uzmanību sava ķermeņa īpašībām un vajadzībām:

 • lielākam svaram - pastiprinātākas cietības matracis;

 • mazākam svaram - mīkstāks matracis;

 • pēc 40 gadu vecuma - mīkstāks matracis.

Ņemiet vērā, ka atsperu matrači, kas ir lētāki, nav ieteicami bērniem, jo to mugurkaula izliekums vēl veidojas. Tomēr, lai nebūtu jāiegādājas jauns matracis, ir iespēja tam uzklāt ortopēdisku virsmatraci. Lai izvēlētos atbilstošāko matraci un ja novērojat muguras problēmas, konsultējieties ar ārstu. Iespējams, būs jāizvēlas cietāks matracis, taču bez iepriekšējas konsultācijas tas var radīt arī kaitējumu Jūsu mugurai.

Virsmatracis – divi vienā!

Virsmatrača galvenās funkcijas ir:

 1. muguras stiprināšana;

 2. esošā matrača funkciju uzlabošana.

Ņemiet vērā, ka virsmatraci ir viegli noņemt un izmantot citām guļvietām vai pat paņemt līdzi kādā braucienā. Vien līdz 7 cm plānais virsmatracis iederēsies gan uz vecā dīvāna, gan kļūs par jauno guļvietu, dodoties pārgājienā!

Ērtākais materiāls

Šobrīd moderni ir izvēlēties virsmatraci, kas veidots no viskoza un pielāgojas Jūsu muguras unikālajam izliekumam. Ne visiem cilvēkiem šis variants šķiet ērtākais, jo sākumā sajūta var būt neierasta. Pie visa pierod ar laiku, tāpēc jācenšas turēties pie kvalitatīvā un veselīgā!

20170915-1529-virsmatracis-2.pngAvots: Lonas.lv

Liela daļa matraču ir veidoti no lateksa, kas ir ne tikai mīksts un ērts, bet arī ļoti elastīgs materiāls. Īpaša uzmanība jāpievērš virsmatrača apvalkam. Tam jābūt:

 • elastīgam;

 • ādai patīkamam;

 • viegli noņemamam, lai to varētu regulāri mazgāt.

Noņemot virskārtu, redzēsiet matrača sastāvu, kam ir būtiska nozīme Jūsu miega kvalitātes uzlabošanai.

Kas virsmatracim vēderā?

Ir sastopami vairāki pildījumi, vieni no izplatītākajiem ir:

 • putu poliuretāns, kas cietina esošo matraci un samazina spiedienu uz muskuļiem;

 • viskoelastāns, kas mīkstina esošo matraci un pielāgojas Jūsu mugurai.

Atbilstoši muguras vajadzībām iespējams atrast Jums vēlamo pildījuma un auduma kombināciju! Piemēram, garām ziemām lieti noderēs dabīgas vilnas virsmatracis, kas radīs siltinošu efektu un palīdzēs justies omulīgāk gada tumšajā periodā.

Īpašā Lonas izstrādātā LONO-TEC tehnoloģija padara matraci īpaši elastīgu, naktī atslābinot Jūsu muskuļus un locītavas.

20170915-1530-virsmatracis-3.png 

Avots: Lonas.lv

Piemērotākais virsmatracis no Lonas

Piemērotāko no minētajiem virsmatračiem meklējiet Lonas klāstā. Dažādos izmēros, no kvalitatīviem materiāliem izgatavoti un funkcionālām īpašībām papildinoši, tie būs elastīgi. Gādājiet par savu veselību laikus!

Reklāmraksti