Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā zināt, vai man ir pieejams kredīts bez ķīlas?

Internetā pieejamos kredītus izmanto vairāk nekā 190 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju – tā liecina dati no Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas veiktā pētījuma. Nav šaubu, ka ātrie kredīti ir kļuvuši par daudzu cilvēku izvēlētu aizdevuma formu. Tomēr, plānojot aizdevumu, var rasties vairāki apdomāšanas vērti jautājumi. Piemēram, savstarpējā uzticību gan no aizdevēja, gan aizņēmēja puses. Vai mana kredītvēsture būs atbilstoša, lai man pienāktos kredīts bez ķīlas? Kādēļ daži aizdevēji pieprasa ķīlu, taču pie citiem ir pieejams aizdevums bez ķīlas?

Aizdevums bez ķīlas un aizdevums ar ķīlu – kā atšķirt?

Pārlūkojot dažādu aizdevēju piedāvājumu, nereti nākas sastapties ar jēdzienu „kredīts bez ķīlas”. Ko tas nozīmē?

Aizdevums bez ķīlas atšķiras ar:

  • aizdevuma termiņu – kredīta, kura saņemšanai esi ieķīlājis savu mantu, atmaksas termiņš var sasniegt vairākas desmitgades;

  • summas apjomu – aizdevums ar ķīlu lielākoties būs apjomīgāks, sasniedzot vairākus tūkstošus eiro;

  • kredītvēsturi – ja Tev iepriekš gadījusies ķibele ar naudas atmaksāšanu, aizdevējam var rasties šaubas, vai kredītu spēsi atmaksāt. Šādos gadījumos arī nelielu, īstermiņa kredītu saņemšanai, kā papildu garantija, var tikt pieprasīta ķīla. Tādēļ ir svarīgi aizņemties atbildīgi, izvērtējot, vai spēsi summu atdot atpakaļ.

Izvēloties aizdevumu ar ķīlu, kredīta ņēmējam būs jāieķīlā vērtīgs īpašums – māja, dzīvoklis, zemes gabals vai automašīna. Visbiežāk ķīlu pieprasa:

  • hipotekārajam kredītam – ilgstošam aizdevumam ar lielu summu;

  • patēriņa kredītam – gadījumā, ja iepriekš bijušas problēmas ar naudas atmaksu, vai arī, ja aizņēmuma summa ir liela.

Kuros gadījumos nav nepieciešama ķīla?

Ir daudzi aizdevēji, kas piedāvā aizdevumu bez ķīlas. Šādi aizdevumi var izrādīties noderīgi gadījumā, ja nauda nepieciešama kā īstermiņa palīdzība piepešiem tēriņiem (saplīsusi veļas mašīna, radusies nepieciešamība pēc auto remonta, jādodas pie zobārsta u.c.).

Aizdevējiem šī pakalpojuma sniegšanā ir atšķirīgas prasības un izsniegšanas kārtība. Piemēram, aizdevējs Vivus.lv ātro aizdevumu bez ķīlas piedāvā tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem ir:

  • vismaz 20 gadi;

  • regulāri, nepieciešamajai summai atbilstoši ienākumi;

  • godprātīga attieksme pret savu kredītvēsturi – nav nedz kavētu maksājumu, nedz pašreizēju kredītsaistību.

Atbildīga aizņemšanās

Pirms pieņem lēmumu, izvērtē savu vajadzību pēc kredīta! Ja Tev padomā lielas dzīves pārmaiņas, piemēram, jauna mājokļa iegāde, pievērs uzmanību hipotekārajiem kredītiem, ja nepieciešama sadzīviska finansiālā palīdzība pēkšņu problēmu risināšanai, vairāk noderēs kredīts bez ķīlas. Allaž aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju!

Reklāmraksti