Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā uzlabot finansiālo situāciju? Ieteikumi biezākam maciņam

Mūsdienu cilvēks strādā ļoti daudz. Dzīvojam pēc principa “jo labāk vēlamies dzīvot, jo vairāk nepieciešams pelnīt”, daudzu izpratnē - strādāt. Tā lielākā daļa ikdienas paiet darbos, raujoties kur nu iespējams, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk. Bet nereti sanāk tā, ka, lai gan strādājam, labi pelnām un naudas pietiek, laika vairs, kad to tērēt, nav.

Protams, varam iegādāties daudz dzīvē un sadzīvē noderīgu lietu, padarot savus dzīves apstākļus daudz komfortablākus un ērtākus, tomēr atpūtai – ceļojumiem un brīvdienām - vienkārši nav laika.

Otrs variants – saprotam, ka strādājam par daudz, un nepieciešama atelpa, atbrīvojot vairāk laika sev un ģimenei. Bet te arī ienākumi sāk sarukt – ja mazāk laika pavadām pelnot naudu, maciņš kļūst plānāks. Galu galā no viena grāvja otrā. Bet ko darīt?

Viena no iespējām ir kredīti internetā, taču svarīgi paturēt prātā, ka ikviens kredīts agri vai vēlu ir arī jāatmaksā, tāpēc pirms aizņemšanās noteikti rūpīgi jāizvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.

Tad nu labprāt uzzinātu, kā uzlabot savu finansiālo situāciju un padarīt maciņa saturu biezāku, nekļūstot par „nodzītu darba zirgu”, kam nav laika pacelt galvu no darbu kaudzes. Kā samērīgi strādāt, lai pelnītu pietiekami savām ikdienas vajadzībām?

Ieteikumu un padomu ir daudz. Gan draugi pamanīsies ieteikt dažādus variantus, gan paziņas un arī internetā atradīsim ne viena vien speciālista ieteikumus, kā ietaupīt un padarīt biezāku sava maciņa saturu. Loģiski, ka viens no populārākajiem ieteikumiem – jāmeklē jauni ienākumu avoti.

Jā, iespējams. Tomēr tad jāizvērtē, vai neapkrausimies ar darbiem pārāk daudz. Reti kurš mūsdienās (labi pelnošs cilvēks) strādā tikai vienā darbā – ir papildus darbi, projekti, piepelnīšanās iespējas un tā tālāk, tomēr tas nozīmē, ka arī ar šo darbu slodzi jāspēj veiksmīgi sabalansēt laiku starp darbu un atpūtu. Ja tas nesanāk – papildus darbu meklēšana nebūs īstais risinājums finansiālās situācijas ilgtermiņa uzlabošanai. Īstermiņā jā – ja jāpastrādā, lai nopelnītu kādam konkrētam mērķim. Tomēr pārāk aizrauties ar šo maciņa biezināšanas stratēģiju nevajadzētu.

Attieksme pret darbu. Arī tad, ja nestrādājam pašā labāk apmaksātajā darbā, bet tas saistīts ar klientu apkalpošanu un atalgojums ir atkarīgs no tā, cik daudz klientus dienā apkalpojam, attieksmei ir nozīme. Principā tas attiecināms uz jebkuru darbu – ja to veicam ar pozitīvu, enerģisku un aizrautīgu attieksmi, gan darbs veicas labāk, gan pastāv lielāka iespēja, ka tiksim novērtēti no priekšniecības (prēmijas, algas paaugstinājums, paaugstinājums amatā un tā tālāk) puses.

Tomēr pēc būtības, ikvienu darbu vajadzētu veikt ar prieku, jo, ja darbs, ko veicam, nesagādā mums nekādu prieku, iespējams, ir vērts sākt domāt par darba maiņu. Jo darbā, kas mums pašiem patīk, vienmēr var nopelnīt vairāk, nekā strādājot darbu, ko nespējam paciest.

Tad, protams, varam palielināt savus ienākumus un uzlabot finansiālo situāciju arī tā, ka liekam naudai „strādāt” pašai, kamēr mēs tikai to gudri kontrolējam. Tiesa, te gan nepieciešamas zināšanas un izpratne – kur, ko, kā un cik daudz ieguldīt, lai nauda patiešām strādātu, nevis mēs vēl paliktu zaudētājos.

Var ieguldīt nekustamajā īpašumā, ja redzam perspektīvas tam, ka ar laiku nauda, kas ieguldīta, spētu sevi atpelnīt, turklāt vēl nesot peļņu. Var ieguldīt arī alternatīvās investīcijās, piemēram, dārgmetālā, mākslā. Tiesa, šeit jābūt labam starta kapitālam, jo gleznai par simts eiro būs daudz mazāka ieguldījuma vērtība, nekā gleznai, kas maksās pāris tūkstošus eiro. Katrā gadījumā, ja starta kapitāls ir lielāks, ir izdevīgāk ieguldīt kādā daudzsološā uzņēmumā, ne mākslā.

Lai nu kā – viens no vienkāršākajiem veidiem, kā panākt, lai maciņš kļūtu biezāks, ir uzstādīt reālus mērķus, uz kuriem arī konkrēti sniedzamies. Gribi nopirkt jaunu televizoru? Lūdzu, ej uz šo mērķi! Gribi jaunu auto? Iekrāj!

Mērķis nav jāsasniedz divās dienās, tādēļ plāno, centies un veido savus ienākumus un budžetu tā, lai ilgākā laika posmā tu varētu iegādāties to, ko vēlies!

Bet galu galā neaizmirsti, ka dzīve un pasaule negriežas tikai ap naudu vien. Ir patīkami, ja varam atļauties visu, ko vēlamies (tiesa, vienmēr var vēlēties vairāk, tāpēc arī tas ir apburtais loks), tomēr tas nav galvenais!

Reklāmraksti