Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā pārvaldīt savus rēķinus?

Daudziem cilvēkiem lielākais raižu un stresa iemesls ikdienā ir dažādi rēķini. Daži uztraucas par to, ka varētu vienkārši aizmirst tos samaksāt, un tad būs jāmaksā arī soda procenti, bet citi ir nopietni nobažījušies, jo viņiem nav naudas, lai tos atmaksātu. Tā kā rēķini pienāk par precēm un pakalpojumiem, kurus jau esam saņēmuši, tos nav iespējams vienkārši atcelt vai samazināt. Rēķini ir jāatmaksā, un bieži tas noved pie tā, ka ir jāņem ātrais kredīts, lai varētu to izdarīt, taču arī kredīti jāatmaksā, un tas beigās noved pie arvien jauniem rēķiniem. Šeit būs uzskaitīti labākie veidi, kā pārvaldīt savus rēķinus un finanses kopumā, lai rēķini vairs nesagādātu nekādas problēmas.

Ja jūsu vienīgā problēma ir tā, ka bieži aizmirstat samaksāt rēķinus, kaut gan jums ir pietiekoši daudz naudas, jūs savas problēmas diezgan viegli varat atrisināt, izmantojot maksājumu automatizāciju. Tas ir pakalpojums, ar kura palīdzību konkrētos datumos visi maksājumi tiek veikti automātiski, bez maksātāja līdzdalības. Protams, tiek veikti tikai tie maksājumi, kuriem esat iepriekš devuši piekrišanu. Ar šī pakalpojuma palīdzību varat samazināt savus uztraukumus par laikā nenomaksātiem rēķiniem un ar to saistītajām sekām. Grūtāk problēmas ir atrisināt tad, ja jums vienkārši nav naudas visu rēķinu atmaksai.

Ja jūsu rēķini kopā ar citiem izdevumiem pārsniedz ienākumus, pirmais solis ir rēķinu analīze. Vienkārši veltiet mazliet laika tam, lai apkopotu visus savus rēķinus un tos izanalizētu. Izpētiet, kāda ir kopējā summa, ko samaksājat par rēķiniem un kādi rēķini jums vispār ir. Izpētiet, kādi ir jūsu tērēšanās paradumi un vai vispār varat atļauties turpināt dzīvot šādā veidā? Esiet pret sevi pilnībā atklāti, lai sapratu, kā izskatās jūsu pašreizējā finansiālā situācija. Šis solis ir ļoti sarežģīts, taču nepieciešams, lai varētu kaut ko iesākt ar saviem nebeidzamajiem rēķiniem, ar kuriem netiekat galā.

Pēc tam ir jāsakārto visi rēķini pa prioritātēm. Vispirms izdomājiet, kuri rēķini ir paši svarīgākie un no kuriem atteikties jūs neverat. Visticamāk, lielākajai daļai cilvēku tie būs rēķini par dzīvesvietu, komunālajiem maksājumiem un kredītiem. Mazāk svarīgi varētu būt telefona rēķini, televīzijas un interneta rēķini, abonementi utt., jo no tiem var vai nu vispār atteikties, vai atrast tiem krietni lētākas alternatīvas. Vispirms atbrīvojieties no visiem rēķiniem, bez kuriem varat iztikt, un pēc tam domājiet, kā varat samazināt tos, kuri ir nepieciešami. Arī pašus svarīgākos rēķinus ir iespējams samazināt, piedomājot pie saviem ikdienas paradumiem.

Viens no lielākajiem rēķiniem daudziem ir rēķins par īres maksu. Vairums cilvēku uzskata, ka dzīvesvieta ir pamata vajadzība, tāpēc šī rēķina summu nekādā veidā nav iespējams samazināt. Tā nav taisnība. Jūs varat izvēlēties citu dzīvesvietu ar zemāku īres maksu. Ja jūs nevarat atļauties dzīvot pašreizējā dzīves vietā, nevajag baidīties no lielām pārmaiņām. Ir jāpārvācas uz lētāku dzīvesvietu, lai varētu uzlabot savu finansiālo situāciju. To darot, gan jāpiedomā arī pie saistītajiem izdevumiem, piemēram, ja pārvāksities uz dzīvokli, kas atrodas tālu no jūsu darbavietas, ir jārēķinās ar lielākām transporta izmaksām. Arī rēķinus par komunālajiem maksājumiem ir iespējams ievērojami samazināt, ja ierobežojat komunālo pakalpojumu patēriņu. Tas nenozīmē, ka jums ir jāatsakās no tādām pamata vajadzībām kā, piemēram, elektrība un ūdens, taču ir iespējams samazināt to patēriņu, piedomājot pie ikdienas paradumiem. Piemēram, izslēdziet visas elektroierīces, kad tās neizmantojat, un lieki neteciniet ūdeni.

Cits stāsts ir par kredītu maksājumiem. Ja esat ņēmuši jebkāda veida aizdevumu, agri vai vēlu jums pienāks rēķins par kredīta atmaksu. Šo rēķinu summu nav iespējams samazināt vienkārši ievērojot taupību, jo tie ir rēķini, kas tiek piestādīti par jau reiz izmantotu pakalpojumu. Taču par spīti tam arī kredīta maksājumus atsevišķos gadījumos ir iespējams samazināt. Piemēram, ja jūtat, ka vairs neesat spējīgi atmaksāt kādu ilgtermiņa kredītu, jūs varat pieteikties tādam pakalpojumam kā kredīta brīvdienas vai lūgt atmaksas pagarinājumu. Ja jums ir vairāki neatmaksāti ātrie kredīti, vislabākais variants būtu izmantot tādu pakalpojumu kā kredītu apvienošana, kas ļaus pagarināt atmaksas termiņus un samazināt procentu likmes.

Ja izprotat, kā veidojas rēķini un kā tos iespējams samazināt vai automatizēt, ar tiem tikt galā ir daudz vienkāršāk. No rēķiniem nevajag baidīties un nevajag uzskatīt, ka jums nav varas pār tiem. Tie ir jūsu izdevumi, un tāpat kā visus citus izdevumus jūs tos varat kontrolēt un pārvaldīt.

Reklāmraksti