Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā optimāli izveidot budžetu, kas darbosies

Daudziem cilvēkiem, kad viņiem pajautā, nav ne jausmas, cik daudz viņi pelna un tērē. Viņi saņem naudu un tērē, kamēr tā nebeidzas. Maz ir tādu, kuri pēta un analizē, cik pelna un kam tērē, plāno savas finanses, arī saistības (kredīti). Dažkārt cilvēkiem ir attieksme ‘’ja man ir nauda bankas kontā, tad es varu kaut ko nopirkt’’.

Ja neseko līdzi saviem tēriņiem, ir grūti saplānot budžetu. Budžetam jābūt vienkāršam un saprotamam. Ja budžets ir sastādīts pareizi, tas ir vienreizējs veids, kā var kontrolēt savu naudu. Ja Jūs izveidosiet budžetu, kas ir piemērots Jūsu dzīvesveidam, tas var palīdzēt sasniegt Jūsu mērķus daudz ātrāk.
Nedomājiet, ka budžets ir ierobežojums. Īstenībā ierobežojums ir reālā dzīve, taču saprātīgs budžets palīdzēs būt brīvam un tērēt naudu lietām, kas ir svarīgas un nes prieku un gandarījumu. Kāpēc budžets mēdz nedarboties

Daudzi cilvēki ir neapmierināti, jo viņu budžets nedarbojas pēc plāna. Viņi nekādi nevar sasniegt savus tērēšanas mērķus, jo neievēro budžetu.

Iemesli tam bieži vien ir:

  • Budžets ir pārāk sarežģīts. Cilvēki parasti veido sarežģītu budžetu. Jo vieglāks ir budžets, jo labāk tas ir lietojams.

  • Tas neatspoguļo Jūsu vertības. Budžetam japalīdz sasniegt Jūsu, nevis kāda cita vēlmes. Tāpēc personalizējiet to.

  • Tas nav reālistisks. Kad veidojat budžetu, balstieties uz Jūsu faktiskajiem ieņēmumiem un ieradumiem, nevis uz kaut kādiem ideāliem iztēlojumiem vai ilūzijām.

Kā izveidot budžetu

Kad cilvēks nolemj nokārtot savas finansiālās lietas, bieži vien rodas jautājums, kā var izveidot budžetu, kurš darbosies. Mēdz gadīties, ka budžets liekas savāds pat cilvēkam, kurš to izveidoja. Veiksmīgs budžets parasti ir ļoti vienkāršs.

  1. Iznīciniet visas savas kredītkartes

  2. Atliciniet 20% no ienākumiem un nekādā gadījumā to neaiztieciet

  3. Dzīvojiet ar palikušiem 80%, lai kas arī notiktu

Tā ir vienkārša un lieliska sistēma. Ja Jūs varat disciplinēti sekot šiem trim soļiem, Jūs varat kļūt finansiāli veiksmīgāks.

  • Neuztraucieties par izcilību. Budžets ir Jūsu pats galvenais mērķis. Jūsu ieradumi nebūs uzreiz perfekti un nemainīsies pirmajā mēnesī. Vai otrajā, dažkārt pat ne trešajā. Ja uzreiz nevarat sasniegt perfektu bilanci, centieties sasniegt to, cik tuvu iespējams.

  • Lielas lietas ir svarīgākas par mazajām. Jūs varat ietaupīt tukstošiem eiro vienā reizē, ja būsiet gudri, pērkot nekustamo īpašumu vai auto. Samaziniet savus lielos tēriņus un budžetā atliks daudz vairāk līdzekļu izklaidēm.

  • Veidojiet plānus, balstītus uz jūsu reālās dzīves, nevis uz tā, kādu dzīvi vēlaties. Ja Jūs tērējat naudu kafijai katru dienu, ieplānojiet to savā budžetā. Ja Jums neplānojas algas palielinājums, neatspoguļojiet to vēl savā budžetā. Budžetam jābūt reālam.

  • Nesarežģījiet lietas. Ievietojiet budžetā tik daudz detaļas, cik nepieciešams un ne vairāk. Nepārspīlējiet. Atrodiet Jums piemērotu veidu, kā sekot līdzi saviem tēriņiem.

Pareizi sastadīts budžets ļauj justies brīvam

Parasti, tiklīdz esat noskaidrojuši pašus svarīgākos tēriņus, par tiem vairs nav jāuztraucas. Piemēram, maksājumi par dzīvokli ir pastāvīgi, tie mainās tikai atkarībā no sezonas.

Ieguldījumu ziņā – tiklīdz Jūs pierodat netērēt noteiktu summu, tas kļūs par ieradumu. Jūsu mērķis ir, lai Jūsu vēlmes būtu apmierinātas un lai veidotos uzkrājumi. Ja šīs divas kategorijas ir kārtībā, varat tērēt visu atlikušo naudu, kam vien gribat. Tērēt naudu izklaidei var bez stresa, ja zināt, ka varat to atļauties.
Vienmēr atcerieties: ja viens budžets nestrādā, mēģiniet izveidot citu. Necentieties akli izmantot kāda cita izstrādāto budžetu. Izmantojiet idejas kā starta punktu, bet pielāgojiet tās, lai Jūsu budžets optimāli kalpotu Jūsu ikdienai.

Reklāmraksti